Hopp til innhold

NORD2312: Litterære kulturmøter og kulturell identitet

Snitt (beståtte)
3,21–3,33C
Stryk
5,3–7,9 %
Kandidater
335–368
År
2008–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2024

snitt 3,61–3,71 blant beståtte

3,25–3,50 med stryk

18–20 kandidater

3
A15–17
7
B35–39
6
C30–33
1–2
D5–11
0
E0 %
1–2
F5–11
H2008H2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2008: 3,20–3,46H2009: 2,64–3,00H2010: 3,50–3,70H2011: 3,38–3,86V2013: 3,30V2014: 2,97–3,03V2015: 3,11V2016: 3,70V2017: 3,32V2018: 3,30–3,41V2019: 3,28–3,41H2019: 3,00–3,33H2020: 3,00–3,56H2021: 3,04–3,13H2022: 2,95–3,05H2023: 3,31–3,50H2024: 3,61–3,71H2008V2013V2017H2020H20243,61–3,71

Stryk per termin

25 %12.5 %H2008: 0 %H2009: 6–13 %H2010: 0 %H2011: 10–25 %V2013: 4–7 %V2014: 8 %V2015: 4–7 %V2016: 4–7 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 18–19 %H2019: 19–22 %H2020: 0 %H2021: 4–8 %H2022: 5–9 %H2023: 0 %H2024: 5–11 %H2008V2013V2017H2020H20245–11 %
14–17
A50–57
24–27
B89–91
28–31
C102–104
14–17
D52–59
6–9
E23–30
5–8
F19–27

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,21–3,33
Snitt med stryk
2,97–3,15
Strykprosent
5,3–7,9 %
Med bokstavkarakter
335–368

År for år

16 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202418–203,61–3,71 (B)5–11 %
202315–173,31–3,50 (C–B)0 %
202221–232,95–3,05 (C)5–9 %
202125–273,04–3,13 (C)4–8 %
20208–123,00–3,56 (C–B)0 %
201939–433,15–3,38 (C)19–21 %
201822–233,30–3,41 (C)0 %
2017223,32 (C)0 %
201628–293,70 (B)4–7 %
201528–293,11 (C)4–7 %
201438–392,97–3,03 (C)8 %
201328–293,30 (C)4–7 %
20117–113,38–3,86 (C–B)10–25 %
20109–113,50–3,70 (B)0 %
200914–182,64–3,00 (C)6–13 %
200813–153,20–3,46 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om NORD2312

Hva er snittkarakteren i NORD2312 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,21–3,33, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 335–368 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i NORD2312?

5,3–7,9 % av kandidatene har strøket i NORD2312 ved NTNU i perioden 2008–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i NORD2312?

Den vanligste karakteren i NORD2312 er C (28–31 % av kandidatene), og 39–43 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir NORD2312?

NORD2312 Litterære kulturmøter og kulturell identitet gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar NORD2312?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører NORD2312?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i NORD2312?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere NORD-emner ved NTNU

Emner studentene på NORD2312 også tar

Fra Lektorutdanning i språkfag for trinn 8–13: studentene der tar både NORD2312 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2024 har 335–368 kandidater tatt NORD2312 (Litterære kulturmøter og kulturell identitet) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,21–3,33 (C), den vanligste karakteren er C, og 39–43 % ender på A eller B. 5,3–7,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,3–7,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.