TET4520: Elektrisk energiteknikk og energisystemer, fordypningsprosjekt
- Snitt (beståtte)
- 3,77–3,86B
- Stryk
- 0,2–0,3 %
- Kandidater
- 578–610
- År
- 2008–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2022
snitt 3,58–3,91 blant beståtte
3,58–3,91 med stryk
10–13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,77–3,86
- Snitt med stryk
- 3,76–3,85
- Strykprosent
- 0,2–0,3 %
- Med bokstavkarakter
- 578–610
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 10–13 | 3,58–3,91 (B) | 0 % |
| 2021 | 37 | 3,89 (B) | 0 % |
| 2020 | 76–79 | 3,76–3,86 (B) | 0 % |
| 2019 | 52–55 | 3,78–3,89 (B) | 0 % |
| 2018 | 57–59 | 3,80–3,82 (B) | 2–3 % |
| 2017 | 56–57 | 3,86–3,89 (B) | 0 % |
| 2016 | 53–55 | 3,89–3,94 (B) | 0 % |
| 2015 | 50–51 | 3,65–3,68 (B) | 0 % |
| 2014 | 51–53 | 3,79–3,86 (B) | 0 % |
| 2013 | 27–32 | 3,63–3,86 (B) | 0 % |
| 2012 | 25–30 | 3,33–3,57 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 23–25 | 4,00–4,08 (B) | 0 % |
| 2010 | 18–19 | 3,79–3,89 (B) | 0 % |
| 2009 | 22 | 4,14 (B) | 0 % |
| 2008 | 21–23 | 3,48–3,67 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TET4520
Hva er snittkarakteren i TET4520 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,77–3,86, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 578–610 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TET4520?
0,2–0,3 % av kandidatene har strøket i TET4520 ved NTNU i perioden 2008–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TET4520?
Den vanligste karakteren i TET4520 er B (48–51 % av kandidatene), og 68–71 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TET4520?
TET4520 Elektrisk energiteknikk og energisystemer, fordypningsprosjekt gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar TET4520?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TET4520?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TET4520?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TET-emner ved NTNU
- TET4100 Kretsanalyse
- TET4155 Infrastruktur for energitransport
- TET4115 Elektriske kraftsystemer
- TET4135 Energiplanlegging
- TET4185 Kraftmarkeder, ressurs og miljø
- TET4190 Kraftelektronikk
- TET4110 Elektriske maskiner og elektromagnetisk energiomforming
- TET4160 Høyspenningsisolasjon
- TET4900 Elektrisk energi og energisystemer, masteroppgave
- TET4180 Dynamikk og regulering i elkraftsystemer
Emner studentene på TET4520 også tar
Fra Energi og miljø - master (5-årig): studentene der tar både TET4520 og disse.
- TMA4130 Matematikk 4N 11 935 kandidater
- TTK4105 Reguleringsteknikk 7 583 kandidater
- TEP4120 Termodynamikk 1 6 800 kandidater
- TEP4225 Energi og miljø 3 432 kandidater
- TEP4295 Bærekraftig ingeniørfag 1 714 kandidater
- TFE4120 Elektromagnetisme 4 280 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2022 har 578–610 kandidater tatt TET4520 (Elektrisk energiteknikk og energisystemer, fordypningsprosjekt) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,77–3,86 (B), den vanligste karakteren er B, og 68–71 % ender på A eller B. 0,2–0,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,2–0,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

