Hopp til innhold

TFNE3005-A: Effektiv energibruk

Snitt (beståtte)
3,25–3,39C
Stryk
14,8–16,7 %
Kandidater
166–178
År
2016–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

6–7 kandidater

5
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
V2016V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2016: 3,30–3,60H2016: 3,17–3,41H2017: 2,62–2,73V2018: 3,50–3,75H2018: 3,57–3,65H2019: 3,35–3,44V2016H2017H2018H2019V2021

Stryk per termin

50 %25 %V2016: 0 %H2016: 14–16 %H2017: 21–22 %V2018: 0 %H2018: 10–11 %H2019: 5–11 %H2020: 27 %V2021: 17–29 %V2016H2017H2018H2019V202117–29 %
10–14
A13–18
25–27
B33–34
32–35
C43
10–12
D13–15
5–6
E6–8
11–13
F15–16

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,25–3,39
Snitt med stryk
2,84–3,00
Strykprosent
14,8–16,7 %
Med bokstavkarakter
123–134

42 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20216–7–17–29 %
202037–27 %
201918–203,35–3,44 (C)5–11 %
201844–473,56–3,67 (B)9 %
201727–282,62–2,73 (C)21–22 %
201634–393,21–3,47 (C)10–12 %

Ofte stilte spørsmål om TFNE3005-A

Hva er snittkarakteren i TFNE3005-A ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,25–3,39, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 123–134 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TFNE3005-A?

14,8–16,7 % av kandidatene har strøket i TFNE3005-A ved NTNU i perioden 2016–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TFNE3005-A?

Den vanligste karakteren i TFNE3005-A er C (32–35 % av kandidatene), og 36–40 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TFNE3005-A?

TFNE3005-A Effektiv energibruk gir 10,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar TFNE3005-A?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i TFNE3005-A?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TFNE-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for energi- og prosessteknikk

Kort oppsummert

I perioden 2016–2021 har 166–178 kandidater tatt TFNE3005-A (Effektiv energibruk) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,25–3,39 (C), den vanligste karakteren er C, og 36–40 % ender på A eller B. 14,8–16,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 14,8–16,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.