Hopp til innhold

TIØ5210: Program- og porteføljeledelse

Snitt (beståtte)
3,49–3,57C–B
Stryk
0,6–1,2 %
Kandidater
509–538
År
2006–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,96 blant beståtte

3,96 med stryk

27 kandidater

7
A26 %
12
B44 %
8
C30 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2006V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2006: 3,25V2007: 3,22–3,39V2008: 3,36–3,50V2009: 3,50–3,64V2010: 3,32–3,41V2011: 3,67–3,72V2012: 3,38–3,47V2013: 3,36–3,46V2014: 3,71–3,78V2015: 3,13–3,20V2016: 3,62–3,76V2017: 3,65–3,77V2018: 3,69–3,74H2018: 4,00V2019: 3,39–3,56V2020: 3,57–3,71V2021: 3,61V2022: 3,53–3,59V2023: 3,10–3,16V2024: 3,37–3,43V2025: 3,96V2006V2011V2016V2020V20253,96

Stryk per termin

25 %12.5 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 3–6 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %H2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 4–9 %V2021: 3–5 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2006V2011V2016V2020V20250 %
8–10
A40–51
42–44
B226
38–41
C207
6–8
D31–44
0–1
E2–4
1 %
F3–6

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,49–3,57
Snitt med stryk
3,45–3,55
Strykprosent
0,6–1,2 %
Med bokstavkarakter
509–538

År for år

20 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025273,96 (B)0 %
202427–283,37–3,43 (C)0 %
202330–313,10–3,16 (C)0 %
202229–303,53–3,59 (B)0 %
202139–403,61 (B)3–5 %
202021–243,57–3,71 (B)4–9 %
201931–343,39–3,56 (C–B)0 %
201834–353,71–3,76 (B)0 %
201725–273,65–3,77 (B)0 %
201620–223,62–3,76 (B)0 %
201524–253,13–3,20 (C)0 %
201427–283,71–3,78 (B)0 %
201327–293,36–3,46 (C)0 %
201232–353,38–3,47 (C)3–6 %
201129–303,67–3,72 (B)0 %
201027–283,32–3,41 (C)0 %
200921–233,50–3,64 (B)0 %
200810–113,36–3,50 (C–B)0 %
200717–193,22–3,39 (C)0 %
2006123,25 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om TIØ5210

Hva er snittkarakteren i TIØ5210 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,49–3,57, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 509–538 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TIØ5210?

0,6–1,2 % av kandidatene har strøket i TIØ5210 ved NTNU i perioden 2006–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TIØ5210?

Den vanligste karakteren i TIØ5210 er B (42–44 % av kandidatene), og 50–53 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TIØ5210?

TIØ5210 Program- og porteføljeledelse gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar TIØ5210?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i TIØ5210?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TIØ-emner ved NTNU

Emner studentene på TIØ5210 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2006–2025 har 509–538 kandidater tatt TIØ5210 (Program- og porteføljeledelse) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,49–3,57 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 50–53 % ender på A eller B. 0,6–1,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,6–1,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.