Hopp til innhold

TBA5200: Tidligfasen i prosjekter

Snitt (beståtte)
3,27–3,29C
Stryk
1,1–2,1 %
Kandidater
843–862
År
2005–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Svært arbeidsomt2 vurderinger fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 3,21 blant beståtte

3,21 med stryk

48 kandidater

7
A15 %
11
B23 %
20
C42 %
5
D10 %
5
E10 %
0
F0 %
H2005H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2005: 4,38H2006: 3,56H2007: 4,00H2008: 3,86–4,14H2009: 3,68H2010: 3,43–3,49H2011: 3,58H2012: 3,29–3,32H2013: 3,13–3,18H2014: 3,20H2015: 3,24H2016: 3,32–3,35H2017: 3,05H2018: 3,35H2019: 3,21–3,26H2020: 2,88–2,94H2021: 3,12H2022: 3,11H2023: 3,11H2024: 3,09–3,15H2025: 3,21H2005H2010H2015H2020H20253,21

Stryk per termin

25 %12.5 %H2005: 0 %H2006: 0 %H2007: 0 %H2008: 0 %H2009: 5–10 %H2010: 0 %H2011: 2–4 %H2012: 0 %H2013: 2–5 %H2014: 2–5 %H2015: 0 %H2016: 2–3 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 2–4 %H2020: 3–6 %H2021: 2–4 %H2022: 3–5 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2005H2010H2015H2020H20250 %
9 %
A76–80
32–33
B279
38–39
C328–329
13 %
D109–110
5 %
E42–46
1–2
F9–18

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,27–3,29
Snitt med stryk
3,20–3,26
Strykprosent
1,1–2,1 %
Med bokstavkarakter
843–862

År for år

21 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025483,21 (C)0 %
202432–333,09–3,15 (C)0 %
2023353,11 (C)0 %
202239–403,11 (C)3–5 %
202152–533,12 (C)2–4 %
202035–372,88–2,94 (C)3–6 %
201947–493,21–3,26 (C)2–4 %
2018553,35 (C)0 %
2017623,05 (C)0 %
201663–653,32–3,35 (C)2–3 %
2015583,24 (C)0 %
201442–433,20 (C)2–5 %
201340–423,13–3,18 (C)2–5 %
201268–693,29–3,32 (C)0 %
201149–503,58 (B)2–4 %
201048–503,43–3,49 (C)0 %
200920–213,68 (B)5–10 %
20086–83,86–4,14 (B)0 %
2007184,00 (B)0 %
2006183,56 (B)0 %
200584,38 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om TBA5200

Hva er snittkarakteren i TBA5200 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,27–3,29, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 843–862 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TBA5200?

1,1–2,1 % av kandidatene har strøket i TBA5200 ved NTNU i perioden 2005–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TBA5200?

Den vanligste karakteren i TBA5200 er C (38–39 % av kandidatene), og 41–42 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TBA5200?

TBA5200 Tidligfasen i prosjekter gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er TBA5200 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (2 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 1,1–2,1 % stryker.

Hva ligger du an til i TBA5200?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TBA-emner ved NTNU

Emner studentene på TBA5200 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2005–2025 har 843–862 kandidater tatt TBA5200 (Tidligfasen i prosjekter) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,27–3,29 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–42 % ender på A eller B. 1,1–2,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,1–2,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.