TYSK1102: Tysk grammatikk 2
- Snitt (beståtte)
- 3,41C
- Stryk
- 12,6 %
- Kandidater
- 453
- År
- 2005–2025
V2025
snitt 3,67 blant beståtte
3,67 med stryk
9 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,41
- Snitt med stryk
- 2,98
- Strykprosent
- 12,6 %
- Med bokstavkarakter
- 453
År for år
21 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 9 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2024 | 7 | 4,43 (B) | 0 % |
| 2023 | 20 | 2,90 (C) | 0 % |
| 2022 | 14 | 3,29 (C) | 0 % |
| 2021 | 33 | 3,20 (C) | 9 % |
| 2020 | 21 | 2,94 (C) | 14 % |
| 2019 | 27 | 3,29 (C) | 11 % |
| 2018 | 10 | 2,90 (C) | 0 % |
| 2017 | 29 | 2,93 (C) | 0 % |
| 2016 | 20 | 3,90 (B) | 0 % |
| 2015 | 19 | 3,47 (C) | 0 % |
| 2014 | 18 | 4,08 (B) | 28 % |
| 2013 | 16 | 4,45 (B) | 31 % |
| 2012 | 26 | 3,20 (C) | 23 % |
| 2011 | 28 | 3,94 (B) | 43 % |
| 2010 | 12 | 3,00 (C) | 58 % |
| 2009 | 31 | 3,04 (C) | 19 % |
| 2008 | 21 | 3,33 (C) | 0 % |
| 2007 | 38 | 3,48 (C) | 18 % |
| 2006 | 30 | 3,37 (C) | 0 % |
| 2005 | 24 | 4,08 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TYSK1102
Hva er snittkarakteren i TYSK1102 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,41, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 453 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TYSK1102?
12,6 % av kandidatene har strøket i TYSK1102 ved NTNU i perioden 2005–2025.
Hvilken karakter er vanligst i TYSK1102?
Den vanligste karakteren i TYSK1102 er B (26 % av kandidatene), og 45 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TYSK1102?
TYSK1102 Tysk grammatikk 2 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar TYSK1102?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TYSK1102?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TYSK1102?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere TYSK-emner ved NTNU
Emnekoden TYSK1102 ved andre læresteder
- Universitetet i Oslo 114 kandidater
Emner studentene på TYSK1102 også tar
- PPU4603 Pedagogikk 3 for Lektor 8-13 1 657 kandidater
- PPU4602 Pedagogikk 2 for Lektor 8-13 2 498 kandidater
- ENG1302 Litteratur: Drama og lyrikk 3 755 kandidater
- ENG1101 Engelsk språkvitenskap 3 758 kandidater
- ENG1001 Varianter av engelsk 3 527 kandidater
- ENG1404 Historie og nasjon 1 340 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2025 har 453 kandidater tatt TYSK1102 (Tysk grammatikk 2) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,41 (C), den vanligste karakteren er B, og 45 % ender på A eller B. 12,6 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,67 (B) – ned fra 4,43 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

