Hopp til innhold

BYVE3610: Jernbaneteknikk

Snitt (beståtte)
2,82–3,13C
Stryk
10,2–17,6 %
Kandidater
48–62
År
2019–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2023

snitt 3,38–3,86 blant beståtte

2,67–3,38 med stryk

7–11 kandidater

1–2
A10–25
3
B27–43
1–2
C10–25
1–2
D10–25
0
E0 %
1–2
F10–25
H2019H2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 2,50–2,75H2020: 2,57–3,00H2021: 2,64–2,81H2022: 3,60–3,86H2023: 3,38–3,86H2019H2020H2021H2022H20233,38–3,86

Stryk per termin

50 %25 %H2019: 7–15 %H2020: 11–25 %H2021: 0 %H2022: 30–38 %H2023: 10–25 %H2019H2020H2021H2022H202310–25 %
5–12
A3–6
17–25
B10–13
25–34
C15–17
15–20
D9–10
8–14
E5–7
10–18
F6–9

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,82–3,13
Snitt med stryk
2,35–2,79
Strykprosent
10,2–17,6 %
Med bokstavkarakter
48–62

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20237–113,38–3,86 (C–B)10–25 %
20228–103,60–3,86 (B)30–38 %
202114–162,64–2,81 (C)0 %
20207–102,57–3,00 (C)11–25 %
201912–152,50–2,75 (C)7–15 %

Ofte stilte spørsmål om BYVE3610

Hva er snittkarakteren i BYVE3610 ved OsloMet?

Snittet blant beståtte er 2,82–3,13, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 48–62 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BYVE3610?

10,2–17,6 % av kandidatene har strøket i BYVE3610 ved OsloMet i perioden 2019–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BYVE3610?

Den vanligste karakteren i BYVE3610 er C (25–34 % av kandidatene), og 23–35 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BYVE3610?

BYVE3610 Jernbaneteknikk gir 10,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.

Hvem tar BYVE3610?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører BYVE3610?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i BYVE3610?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BYVE-emner ved OsloMet

Emner studentene på BYVE3610 også tar

Fra Bachelorstudium i ingeniørfag - bygg: studentene der tar både BYVE3610 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2023 har 48–62 kandidater tatt BYVE3610 (Jernbaneteknikk) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,82–3,13 (C), den vanligste karakteren er C, og 23–35 % ender på A eller B. 10,2–17,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 10,2–17,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.