Hopp til innhold

EMPE1300: Kjemi og miljø

Snitt (beståtte)
2,66–2,71C
Stryk
18,2–19,2 %
Kandidater
263–271
År
2018–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,51 blant beståtte

2,28 med stryk

43 kandidater

4
A9 %
5
B12 %
12
C28 %
4
D9 %
14
E33 %
4
F9 %
H2018H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2018: 2,73V2019: 2,31–2,60H2020: 3,40–3,67H2021: 2,97V2022: 1,60–1,75H2022: 3,13H2023: 2,52–2,58H2024: 2,26–2,34H2025: 2,51H2018H2020V2022H2023H20252,51

Stryk per termin

50 %25 %H2018: 39 %V2019: 21–24 %H2020: 14–29 %H2021: 3–5 %V2022: 0 %H2022: 16 %H2023: 20 %H2024: 20–21 %H2025: 9 %H2018H2020V2022H2023H20259 %
9–10
A24–27
9–10
B24–26
25 %
C67
20–21
D55
16–17
E44–45
18–19
F49–51

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,66–2,71
Snitt med stryk
2,15–2,22
Strykprosent
18,2–19,2 %
Med bokstavkarakter
263–271

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025432,51 (C)9 %
202439–402,26–2,34 (D)20–21 %
202331–322,52–2,58 (C)19 %
202242–432,92–2,97 (C)14 %
202136–372,97 (C)3–5 %
20206–83,40–3,67 (C–B)14–29 %
201917–192,31–2,60 (D–C)21–24 %
2018492,73 (C)39 %

Ofte stilte spørsmål om EMPE1300

Hva er snittkarakteren i EMPE1300 ved OsloMet?

Snittet blant beståtte er 2,66–2,71, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 263–271 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i EMPE1300?

18,2–19,2 % av kandidatene har strøket i EMPE1300 ved OsloMet i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i EMPE1300?

Den vanligste karakteren i EMPE1300 er C (25 % av kandidatene), og 18–20 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir EMPE1300?

EMPE1300 Kjemi og miljø gir 10,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.

Hvem tar EMPE1300?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører EMPE1300?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i EMPE1300?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere EMPE-emner ved OsloMet

Emner studentene på EMPE1300 også tar

Fra Bachelorstudium i ingeniørfag - energi og miljø i bygg: studentene der tar både EMPE1300 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2025 har 263–271 kandidater tatt EMPE1300 (Kjemi og miljø) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,66–2,71 (C), den vanligste karakteren er C, og 18–20 % ender på A eller B. 18,2–19,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 18,2–19,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.