Hopp til innhold

EMTS2300: Varmetransport

Snitt (beståtte)
3,39–3,44C
Stryk
22,5–23,4 %
Kandidater
363–374
År
2018–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,18–3,25 blant beståtte

2,16–2,17 med stryk

24–25 kandidater

4
A16–17
3
B12–13
5
C20–21
1–2
D4–8
3
E12–13
8
F32–33
V2018H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 3,40H2018: 2,50–3,14V2019: 3,16V2020: 4,26–4,33V2021: 3,41–3,43H2021: 3,26V2022: 1,33H2022: 3,46–3,54H2023: 3,63–3,74H2024: 3,62–3,75H2025: 3,18–3,25V2018V2020H2021H2023H20253,18–3,25

Stryk per termin

50 %25 %V2018: 27 %H2018: 0 %V2019: 28 %V2020: 18–19 %V2021: 20 %H2021: 27 %V2022: 10–18 %H2022: 19–21 %H2023: 24 %H2024: 14 %H2025: 32–33 %V2018V2020H2021H2023H202532–33 %
23–24
A86–87
11–12
B42–44
25 %
C92
7–8
D25–29
9–10
E34–37
23 %
F84–85

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,39–3,44
Snitt med stryk
2,61–2,65
Strykprosent
22,5–23,4 %
Med bokstavkarakter
363–374

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202524–253,18–3,25 (C)32–33 %
202423–243,62–3,75 (B)13 %
202330–313,63–3,74 (B)23 %
202244–472,95–3,00 (C)17–20 %
202194–953,33–3,34 (C)23 %
202037–384,26–4,33 (B)18–19 %
2019433,16 (C)28 %
201868–713,26–3,37 (C)24–25 %

Ofte stilte spørsmål om EMTS2300

Hva er snittkarakteren i EMTS2300 ved OsloMet?

Snittet blant beståtte er 3,39–3,44, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 363–374 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i EMTS2300?

22,5–23,4 % av kandidatene har strøket i EMTS2300 ved OsloMet i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i EMTS2300?

Den vanligste karakteren i EMTS2300 er C (25 % av kandidatene), og 35–36 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir EMTS2300?

EMTS2300 Varmetransport gir 10,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.

Hvem tar EMTS2300?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører EMTS2300?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i EMTS2300?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere EMTS-emner ved OsloMet

Emner studentene på EMTS2300 også tar

Fra Bachelorstudium i ingeniørfag - energi og miljø i bygg: studentene der tar både EMTS2300 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2025 har 363–374 kandidater tatt EMTS2300 (Varmetransport) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,39–3,44 (C), den vanligste karakteren er C, og 35–36 % ender på A eller B. 22,5–23,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 22,5–23,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.