Hopp til innhold

ELE113-G: Kretsteknikk

Snitt (beståtte)
2,79–2,85C
Stryk
17,3–18,1 %
Kandidater
483–499
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,50–2,56 blant beståtte

1,94–2,00 med stryk

49–50 kandidater

1–2
A2–4
5
B10 %
16
C32–33
6
D12 %
10
E20 %
11
F22 %
H2019H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 2,71V2020: 2,93–3,14H2021: 2,15–2,20V2022: 2,25–2,78H2022: 3,48V2023: 2,14–2,63H2023: 3,04V2024: 2,75–3,00H2024: 3,39V2025: 2,38–2,86H2025: 2,50–2,56H2019H2021V2023V2024H20252,50–2,56

Stryk per termin

50 %25 %H2019: 20 %V2020: 6–13 %H2020: 10 %H2021: 20 %V2022: 29–36 %H2022: 7 %V2023: 0 %H2023: 18 %V2024: 25–27 %H2024: 24 %V2025: 10–25 %H2025: 23 %H2019H2021V2023V2024H202523 %
12–14
A54–59
11–12
B47–49
20–21
C87–89
20–21
D89–91
15–16
E65–68
18–19
F80–82

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,79–2,85
Snitt med stryk
2,26–2,32
Strykprosent
17,3–18,1 %
Med bokstavkarakter
422–438

61 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202556–612,48–2,61 (D–C)20–23 %
202469–703,29–3,32 (C)24–25 %
202372–752,93–2,98 (C)16–17 %
202256–593,27–3,36 (C)12–13 %
202181–822,15–2,20 (D)20 %
202075–782,93–3,14 (C)9–11 %
2019742,71 (C)20 %

Ofte stilte spørsmål om ELE113-G

Hva er snittkarakteren i ELE113-G ved UiA?

Snittet blant beståtte er 2,79–2,85, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 422–438 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ELE113-G?

17,3–18,1 % av kandidatene har strøket i ELE113-G ved UiA i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ELE113-G?

Den vanligste karakteren i ELE113-G er D (20–21 % av kandidatene), og 23–25 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ELE113-G?

ELE113-G Kretsteknikk gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar ELE113-G?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører ELE113-G?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i ELE113-G?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ELE-emner ved UiA

Emner studentene på ELE113-G også tar

Fra Ingeniørfag - fornybar energi, bachelorprogram: studentene der tar både ELE113-G og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 483–499 kandidater tatt ELE113-G (Kretsteknikk) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 2,79–2,85 (C), den vanligste karakteren er D, og 23–25 % ender på A eller B. 17,3–18,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 17,3–18,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.