Hopp til innhold

ELE213-G: Signalbehandling

Snitt (beståtte)
3,26–3,37C
Stryk
18,1–20,2 %
Kandidater
371–397
År
2013–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,87–4,04 blant beståtte

2,90–2,97 med stryk

38–40 kandidater

13
A33–34
6
B15–16
7
C18 %
1–2
D3–5
1–2
E3–5
10
F25–26
V2013V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2013: 2,89–3,11V2014: 3,00V2015: 3,30–3,45V2016: 3,02H2016: 2,30–2,60V2017: 2,58–2,68V2018: 3,28–3,41H2018: 3,00V2019: 3,33–3,64V2021: 3,55–3,78H2021: 1,00V2022: 3,58–3,83V2023: 3,55V2024: 3,71–3,95V2025: 3,87–4,04V2013V2016H2018H2021V20253,87–4,04

Stryk per termin

100 %50 %V2013: 29–33 %H2013: 100 %V2014: 19 %V2015: 30–32 %V2016: 9 %H2016: 8–18 %V2017: 4–8 %V2018: 14–15 %H2018: 50 %V2019: 33–38 %V2020: 4–7 %V2021: 23–25 %H2021: 25–40 %V2022: 20–23 %V2023: 15 %V2024: 4–10 %V2025: 25–26 %V2013V2016H2018H2021V202525–26 %
20–22
A73–74
14–16
B51–57
22–23
C80
11–13
D39–45
9–11
E31–39
19–21
F67–71

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,26–3,37
Snitt med stryk
2,61–2,72
Strykprosent
18,1–20,2 %
Med bokstavkarakter
341–366

29 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

13 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202538–403,87–4,04 (B)25–26 %
202420–243,71–3,95 (B)4–10 %
2023393,55 (B)15 %
202222–253,58–3,83 (B)20–23 %
202128–313,22–3,38 (C)23–28 %
202027–28–4–7 %
201921–243,33–3,64 (C–B)33–38 %
201826–273,24–3,35 (C)22–23 %
201725–272,58–2,68 (C)4–8 %
201655–582,88–2,94 (C)9–11 %
201528–303,30–3,45 (C)30–32 %
2014273,00 (C)19 %
201315–172,89–3,11 (C)41–47 %

Ofte stilte spørsmål om ELE213-G

Hva er snittkarakteren i ELE213-G ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,26–3,37, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 341–366 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ELE213-G?

18,1–20,2 % av kandidatene har strøket i ELE213-G ved UiA i perioden 2013–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ELE213-G?

Den vanligste karakteren i ELE213-G er C (22–23 % av kandidatene), og 35–38 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ELE213-G?

ELE213-G Signalbehandling gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar ELE213-G?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører ELE213-G?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i ELE213-G?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ELE-emner ved UiA

Emner studentene på ELE213-G også tar

Fra Ingeniørfag - elektronikk, bachelorprogram: studentene der tar både ELE213-G og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2013–2025 har 371–397 kandidater tatt ELE213-G (Signalbehandling) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,26–3,37 (C), den vanligste karakteren er C, og 35–38 % ender på A eller B. 18,1–20,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 18,1–20,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.