Hopp til innhold

MA-165: Geometri

Snitt (beståtte)
2,84–2,91C
Stryk
25,7–27,1 %
Kandidater
359–373
År
2014–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

5–6 kandidater

4
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
H2014V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2014: 3,44–3,49H2015: 3,17–3,24H2016: 2,64V2017: 2,00–2,75H2017: 2,58–2,65V2018: 2,14–2,47H2018: 2,78V2019: 1,00H2019: 3,27–3,38V2020: 2,00H2014V2017H2018H2019V2021

Stryk per termin

100 %50 %H2014: 23–24 %H2015: 15 %H2016: 30 %V2017: 50–67 %H2017: 36–37 %V2018: 6–13 %H2018: 20 %V2019: 67–80 %H2019: 42–43 %V2020: 10–18 %H2020: 14 %V2021: 20–33 %H2014V2017H2018H2019V202120–33 %
7–8
A22–24
13–14
B43–44
24–25
C77–78
16–17
D50–52
10–11
E31–36
27–29
F88–90

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,84–2,91
Snitt med stryk
2,04–2,10
Strykprosent
25,7–27,1 %
Med bokstavkarakter
311–324

47 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20215–6–20–33 %
202053–542,00 (D)13–15 %
201942–443,08–3,27 (C)45–48 %
201865–692,62–2,70 (C)16–18 %
201761–652,50–2,66 (C)38–41 %
2016472,64 (C)30 %
201540–413,17–3,24 (C)15 %
201446–473,44–3,49 (C)23–24 %

Ofte stilte spørsmål om MA-165

Hva er snittkarakteren i MA-165 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 2,84–2,91, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 311–324 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MA-165?

25,7–27,1 % av kandidatene har strøket i MA-165 ved UiA i perioden 2014–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MA-165?

Den vanligste karakteren i MA-165 er F (27–29 % av kandidatene), og 20–22 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MA-165?

MA-165 Geometri gir 7,5 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar MA-165?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MA-165?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MA-165?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MA-emner ved UiA

Emner studentene på MA-165 også tar

Fra Lektorutdanning for trinn 8-13, 5-årig masterutdanning: studentene der tar både MA-165 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2014–2021 har 359–373 kandidater tatt MA-165 (Geometri) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 2,84–2,91 (C), den vanligste karakteren er F, og 20–22 % ender på A eller B. 25,7–27,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 25,7–27,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.