Hopp til innhold

MAS107-G: Reguleringsteknikk 1

Snitt (beståtte)
2,80–2,82C
Stryk
26,2–26,5 %
Kandidater
2 036–2 058
År
2008–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

9–10 kandidater

8
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
V2008V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2008: 1,98–2,02H2008: 1,63–1,76V2009: 2,47H2009: 2,07–2,23V2010: 3,44V2011: 3,50H2011: 2,88–3,13V2012: 3,04H2012: 2,57V2013: 2,21–2,38H2013: 2,90V2014: 2,62–2,67H2014: 2,59V2015: 2,72–2,79H2015: 3,22V2016: 1,64H2016: 2,86V2017: 1,92–2,05H2017: 2,65V2018: 2,26–2,36H2018: 2,99V2019: 2,29–2,40H2019: 3,18V2020: 2,17–2,83V2008H2011V2015V2018V2021

Stryk per termin

75 %37.5 %V2008: 45–46 %H2008: 37–39 %V2009: 38 %H2009: 21–22 %V2010: 43 %V2011: 7 %H2011: 0 %V2012: 26 %H2012: 25 %V2013: 13–14 %H2013: 36 %V2014: 15 %H2014: 23 %V2015: 17–18 %H2015: 28 %V2016: 52 %H2016: 34 %V2017: 3–5 %H2017: 25 %V2018: 15–16 %H2018: 28 %V2019: 4–8 %H2019: 2 %V2020: 33–50 %H2020: 31 %V2021: 11–20 %V2008H2011V2015V2018V202111–20 %
8 %
A159–165
13 %
B256–264
22–23
C452–454
17 %
D339–341
13 %
E264–265
26–27
F528–530

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,80–2,82
Snitt med stryk
2,06–2,08
Strykprosent
26,2–26,5 %
Med bokstavkarakter
1 998–2 019

37 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

14 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20219–10–11–20 %
202037–412,17–2,83 (D–C)32–35 %
2019148–1503,03–3,04 (C)3 %
20181482,81–2,83 (C)25 %
2017168–1712,45–2,48 (D)20–21 %
20162002,61 (C)39 %
20151993,16 (C)27 %
20142122,60–2,61 (C)21 %
2013192–1942,77–2,79 (C)32–33 %
20122352,82 (C)26 %
2011135–1373,46–3,48 (C)7 %
20101103,44 (C)43 %
2009118–1202,33–2,38 (D)33 %
2008125–1281,85–1,92 (D)42–43 %

Ofte stilte spørsmål om MAS107-G

Hva er snittkarakteren i MAS107-G ved UiA?

Snittet blant beståtte er 2,80–2,82, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 998–2 019 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MAS107-G?

26,2–26,5 % av kandidatene har strøket i MAS107-G ved UiA i perioden 2008–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MAS107-G?

Den vanligste karakteren i MAS107-G er F (26–27 % av kandidatene), og 21 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MAS107-G?

MAS107-G Reguleringsteknikk 1 gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar MAS107-G?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i MAS107-G?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MAS-emner ved UiA

Emner studentene på MAS107-G også tar

Fra Ingeniørfag - fornybar energi, bachelorprogram: studentene der tar både MAS107-G og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2021 har 2 036–2 058 kandidater tatt MAS107-G (Reguleringsteknikk 1) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 2,80–2,82 (C), den vanligste karakteren er F, og 21 % ender på A eller B. 26,2–26,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 26,2–26,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.