- Snitt (beståtte)
- 3,61–3,71B
- Stryk
- 5,1–7 %
- Kandidater
- 352–376
- År
- 2008–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 3,41–3,67 blant beståtte
3,05–3,44 med stryk
16–19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,61–3,71
- Snitt med stryk
- 3,37–3,51
- Strykprosent
- 5,1–7 %
- Med bokstavkarakter
- 352–376
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 16–19 | 3,41–3,67 (C–B) | 6–12 % |
| 2023 | 15–17 | 3,06–3,31 (C) | 0 % |
| 2022 | 12–14 | 3,31–3,54 (C–B) | 0 % |
| 2021 | 15–16 | 3,80–3,88 (B) | 0 % |
| 2020 | 15–16 | 3,69–3,80 (B) | 0 % |
| 2019 | 12–14 | 3,64–3,75 (B) | 8–15 % |
| 2018 | 25 | 4,09 (B) | 12 % |
| 2017 | 30–31 | 3,76–3,83 (B) | 19–20 % |
| 2016 | 30–31 | 3,77–3,83 (B) | 0 % |
| 2015 | 11–12 | 3,27–3,42 (C) | 0 % |
| 2014 | 28–30 | 3,79–3,85 (B) | 3–7 % |
| 2013 | 32–33 | 3,48–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2012 | 23–25 | 3,61–3,68 (B) | 4–8 % |
| 2011 | 27 | 3,87 (B) | 15 % |
| 2010 | 17–19 | 3,18–3,25 (C) | 6–11 % |
| 2009 | 18–19 | 3,82 (B) | 6–11 % |
| 2008 | 26–28 | 3,41–3,52 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om PED134
Hva er snittkarakteren i PED134 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,61–3,71, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 352–376 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PED134?
5,1–7 % av kandidatene har strøket i PED134 ved UiA i perioden 2008–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i PED134?
Den vanligste karakteren i PED134 er B (36–38 % av kandidatene), og 52–56 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PED134?
PED134 Pedagogikk gir 30,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hva ligger du an til i PED134?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere PED-emner ved UiA
- PED128 Læring og opplæring
- PED148 Individ og samfunn
- PED116 Generell pedagogikk
- PED149 Kommunikasjon og gruppeprosesser
- PED150 Kunnskap og kompetanse i en globalisert verden
- PED156 Lærerens tilrettelegging for elevenes læring og utvikling i et mangfoldig klasserom
- PED326 Bacheloroppgave
- PED157 Lærerens tilrettelegging for elevenes læring og utvikling i et mangfoldig klasserom
- PED122 Barnehagen - barn og førskolelærerrollen
- PED219 Førskolelæreren som leder og barnehagen i endring og utvikling
Emner studentene på PED134 også tar
- MU-303 Hovedområde musikk 3 131 kandidater
- MU-304 Bacheloroppgave 113 kandidater
- MU-302 Hovedinstrument fordypning 118 kandidater
- MU-152 Komponering og arrangering 117 kandidater
- MU-151 Hovedområde musikk 1 138 kandidater
- MU-218 Hovedområde musikk 2 132 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2024 har 352–376 kandidater tatt PED134 (Pedagogikk) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,61–3,71 (B), den vanligste karakteren er B, og 52–56 % ender på A eller B. 5,1–7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,1–7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

