Hopp til innhold

INTH302: Epidemiology

Snitt (beståtte)
3,64–3,79B
Stryk
3,8–5,7 %
Kandidater
434–461
År
2004–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 4,53–4,64 blant beståtte

4,53–4,64 med stryk

14–15 kandidater

10
A67–71
3
B20–21
1–2
C7–13
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
H2004H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2014: 3,50–3,69H2015: 2,96–3,13H2016: 3,07–3,38H2017: 3,81–3,94H2018: 4,27–4,33H2019: 3,83–3,92H2020: 3,60–3,75H2022: 3,53–3,63H2023: 4,14–4,40H2024: 2,44–2,88H2025: 4,53–4,64H2004H2008H2014H2019H20254,53–4,64

Stryk per termin

50 %25 %H2004: 12 %V2005: 0 %H2005: 3–7 %H2006: 0 %H2007: 4–8 %H2008: 0 %H2009: 0 %H2010: 4–8 %H2011: 4–8 %H2012: 4–7 %H2013: 11 %H2014: 14–16 %H2015: 4–8 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 17–33 %H2022: 6–11 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2004H2008H2014H2019H20250 %
20–23
A39–41
37–43
B73–76
18–22
C35–40
7–9
D13–17
3–6
E5–10
5–8
F10–14

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,64–3,79
Snitt med stryk
3,37–3,58
Strykprosent
3,8–5,7 %
Med bokstavkarakter
175–198

255 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner21259 %3,990,0 %
Menn15041 %3,970,0 %

Av 362 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 88 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2004–2025.

År for år

21 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202514–154,53–4,64 (A)0 %
20247–102,44–2,88 (D–C)0 %
20235–74,14–4,40 (B)0 %
202217–193,53–3,63 (B)6–11 %
20205–73,60–3,75 (B)17–33 %
201912–133,83–3,92 (B)0 %
201821–224,27–4,33 (B)0 %
201735–373,81–3,94 (B)0 %
201612–153,07–3,38 (C)0 %
201524–272,96–3,13 (C)4–8 %
201419–213,50–3,69 (B)14–16 %
201327–11 %
201228–29–4–7 %
201125–26–4–8 %
201025–26–4–8 %
200927–0 %
200820–0 %
200725–26–4–8 %
200625–0 %
200536–37–3–5 %
200425–12 %

Ofte stilte spørsmål om INTH302

Hva er snittkarakteren i INTH302 ved UiB?

Snittet blant beståtte er 3,64–3,79, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 175–198 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i INTH302?

3,8–5,7 % av kandidatene har strøket i INTH302 ved UiB i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i INTH302?

Den vanligste karakteren i INTH302 er B (37–43 % av kandidatene), og 58–65 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir INTH302?

INTH302 Epidemiology gir 6,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.

Hva ligger du an til i INTH302?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere INTH-emner ved UiB

Emner studentene på INTH302 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2025 har 434–461 kandidater tatt INTH302 (Epidemiology) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,64–3,79 (B), den vanligste karakteren er B, og 58–65 % ender på A eller B. 3,8–5,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,8–5,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.