- Snitt (beståtte)
- 3,35–3,42C
- Stryk
- 2,2–3,9 %
- Kandidater
- 523–550
- År
- 2006–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 4,15–4,23 blant beståtte
3,86–4,07 med stryk
27–29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,35–3,42
- Snitt med stryk
- 3,22–3,34
- Strykprosent
- 2,2–3,9 %
- Med bokstavkarakter
- 523–550
År for år
20 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 27–29 | 4,15–4,23 (B) | 4–7 % |
| 2024 | 14–16 | 3,14–3,31 (C) | 7–13 % |
| 2023 | 19–21 | 3,48–3,68 (C–B) | 0 % |
| 2022 | 33–34 | 3,13 (C) | 3–6 % |
| 2021 | 17–19 | 3,33–3,53 (C–B) | 16–18 % |
| 2020 | 27 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2019 | 22–23 | 2,76 (C) | 5–9 % |
| 2018 | 12 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2017 | 13–15 | 3,13–3,31 (C) | 0 % |
| 2016 | 34 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2015 | 24–27 | 3,00–3,17 (C) | 4–8 % |
| 2014 | 20–23 | 3,52–3,68 (B) | 5–10 % |
| 2013 | 22–24 | 3,14–3,24 (C) | 4–9 % |
| 2012 | 20–22 | 3,41–3,60 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 32–34 | 2,84–2,91 (C) | 3–6 % |
| 2010 | 34–35 | 3,12 (C) | 3–6 % |
| 2009 | 34–35 | 3,69–3,76 (B) | 0 % |
| 2008 | 37 | 3,14 (C) | 0 % |
| 2007 | 38–39 | 3,21–3,26 (C) | 0 % |
| 2006 | 44 | 3,36 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INTH356
Hva er snittkarakteren i INTH356 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,35–3,42, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 523–550 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INTH356?
2,2–3,9 % av kandidatene har strøket i INTH356 ved UiB i perioden 2006–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i INTH356?
Den vanligste karakteren i INTH356 er B (30–32 % av kandidatene), og 46–49 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INTH356?
INTH356 Observational Epidemiology gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i INTH356?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INTH-emner ved UiB
- INTH302 Epidemiology
- INTH329 HIV-pandemien: utfordringer for forskning på bedre forebygging og omsorg
- INTH304 De viktigste globale helseproblemene
- INTH360 Global Nutrition
- INTH301 Basic Course in Research Tools and Theory
- INTH326 Research Seminars at CIH Including two Presentations
- INTH328A Global TB Epidemiology and Intervention
- INTH323O Kvalitative metoder for global helse - Online
- INTH316 Helsesystem
- INTH321A Experimental Epidemiology
Emner studentene på INTH356 også tar
- INTH315 Methods in Global Health Research 185 kandidater
- SDG303 Global health - challenges and responses 174 kandidater
- INTH395A M.Phil. in Global Health - Thesis 102 kandidater
- INTH330B Proposal development 89 kandidater
- INTH328B Global tuberculosis - Epidemiology and intervention 198 kandidater
- INTH326A Research Seminars at CIH Including two Presentations 66 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2006–2025 har 523–550 kandidater tatt INTH356 (Observational Epidemiology) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,35–3,42 (C), den vanligste karakteren er B, og 46–49 % ender på A eller B. 2,2–3,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,2–3,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

