- Snitt (beståtte)
- 3,73–3,87B
- Stryk
- 12,7–15,1 %
- Kandidater
- 299–328
- År
- 2009–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2009–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,50–3,67 blant beståtte
3,00–3,14 med stryk
20–22 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,73–3,87
- Snitt med stryk
- 3,20–3,35
- Strykprosent
- 12,7–15,1 %
- Med bokstavkarakter
- 299–328
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 20–22 | 3,50–3,67 (B) | 14–15 % |
| 2024 | 20–22 | 3,58–3,71 (B) | 14–15 % |
| 2023 | 14–18 | 3,69–4,08 (B) | 6–13 % |
| 2022 | 23–24 | 3,35–3,44 (C) | 29–30 % |
| 2021 | 35–36 | 4,30–4,38 (B) | 8–9 % |
| 2020 | 34–35 | 3,97–4,06 (B) | 0 % |
| 2019 | 26–27 | 3,37–3,44 (C) | 30–31 % |
| 2018 | 33–34 | 3,48–3,58 (C–B) | 21 % |
| 2016 | 18–20 | 3,50–3,65 (B) | 5–11 % |
| 2015 | 10–12 | 3,83–4,10 (B) | 0 % |
| 2014 | 25–26 | 3,43–3,55 (C–B) | 19–20 % |
| 2013 | 20–23 | 4,32–4,44 (B) | 10–18 % |
| 2012 | 8–9 | 4,00–4,25 (B) | 0 % |
| 2010 | 7–11 | 3,63–4,00 (B) | 10–25 % |
| 2009 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om KIN102
Hva er snittkarakteren i KIN102 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,73–3,87, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 299–328 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KIN102?
12,7–15,1 % av kandidatene har strøket i KIN102 ved UiB i perioden 2009–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i KIN102?
Den vanligste karakteren i KIN102 er A (33–36 % av kandidatene), og 54–59 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KIN102?
KIN102 Kinesisk språk 2 gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hvem tar KIN102?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i KIN102?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KIN-emner ved UiB
- KIN101 Kinesisk språk 1
- KIN100 Kultur, historie og samfunn i Kina
- KIN103 Kinesisk språk 3
- KIN104 Kinesisk språk 4
- KIN201 Kinesisk språk 5
- KIN251 Kina: Kultur og samfunn med bacheloroppgave
- KIN621 Innføring i kinesisk språk
- KIN623 Innføring i kinesisk språk
- KIN302 Forskningsmetode i kinesiske studier
- KIN301 Utvalgt emne i kinesisk anvendt lingvistikk
Mest tatte emner ved Institutt for fremmedspråk
- ENG122 Amerikansk litteratur og kultur 2 174 kandidater
- ENG125 Britisk litteratur og kultur 1 901 kandidater
- ENG101 Engelsk lingvistikk I 1 745 kandidater
- SPLA101 Spansk språk I 886 kandidater
- ENG114 Engelsk grammatikk I 885 kandidater
- ENG107 Engelsk grammatikk II 863 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2009–2025 har 299–328 kandidater tatt KIN102 (Kinesisk språk 2) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,73–3,87 (B), den vanligste karakteren er A, og 54–59 % ender på A eller B. 12,7–15,1 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 12,7–15,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

