Hopp til innhold

OD2RØN: Kjeve- og ansiktsradiologi

Snitt (beståtte)
3,27–3,33C
Stryk
1,8–2,9 %
Kandidater
585–605
År
2008–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2021

50 kandidater

50
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
H2008H2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2008: 2,85–2,90H2009: 3,29H2010: 3,24–3,34H2011: 3,28–3,33H2012: 3,23–3,29H2013: 2,93–3,02H2014: 3,35–3,41H2015: 3,76–3,83H2016: 3,49–3,55H2017: 3,51–3,60H2018: 3,22–3,27H2019: 3,10–3,15H2008H2012H2015H2019H2021

Stryk per termin

50 %25 %H2008: 2–5 %H2009: 0 %H2010: 3–5 %H2011: 2–5 %H2012: 0 %H2013: 0 %H2014: 0 %H2015: 0 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 2–4 %H2019: 2–5 %H2020: 11 %V2021: 17–29 %H2021: 0 %H2008H2012H2015H2019H20210 %
6 %
A28–30
36–37
B179
40–42
C204
12–13
D59–61
2–4
E10–20
1–2
F5–10

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,27–3,33
Snitt med stryk
3,21–3,30
Strykprosent
1,8–2,9 %
Med bokstavkarakter
485–504

99 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner40476 %3,480,0 %
Menn12824 %3,200,0 %

Av 532 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2008–2021.

År for år

14 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202156–57–2–4 %
202044–11 %
201941–433,10–3,15 (C)2–5 %
201846–483,22–3,27 (C)2–4 %
201743–453,51–3,60 (B)0 %
201638–393,49–3,55 (C–B)0 %
201541–423,76–3,83 (B)0 %
201439–403,35–3,41 (C)0 %
201340–422,93–3,02 (C)0 %
201238–393,23–3,29 (C)0 %
201140–423,28–3,33 (C)2–5 %
201036–393,24–3,34 (C)3–5 %
2009423,29 (C)0 %
200841–432,85–2,90 (C)2–5 %

Ofte stilte spørsmål om OD2RØN

Hva er snittkarakteren i OD2RØN ved UiB?

Snittet blant beståtte er 3,27–3,33, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 485–504 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i OD2RØN?

1,8–2,9 % av kandidatene har strøket i OD2RØN ved UiB i perioden 2008–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i OD2RØN?

Den vanligste karakteren i OD2RØN er C (40–42 % av kandidatene), og 41–43 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir OD2RØN?

OD2RØN Kjeve- og ansiktsradiologi gir 6,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.

Hvem tar OD2RØN?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører OD2RØN?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i OD2RØN?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere OD-emner ved UiB

Emner studentene på OD2RØN også tar

Fra Integrert masterprogram i odontologi: studentene der tar både OD2RØN og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2021 har 585–605 kandidater tatt OD2RØN (Kjeve- og ansiktsradiologi) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,27–3,33 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–43 % ender på A eller B. 1,8–2,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–2,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.