SLAN611: Spansk språk og oversettelse (fjernundervisning)
- Snitt (beståtte)
- 2,88–2,94C
- Stryk
- 12,8–14 %
- Kandidater
- 375–393
- År
- 2007–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
snitt 2,44–2,65 blant beståtte
2,00–2,21 med stryk
22–24 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,88–2,94
- Snitt med stryk
- 2,48–2,56
- Strykprosent
- 12,8–14 %
- Med bokstavkarakter
- 375–393
Kvinner og menn
Av 298 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 83 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2007–2020.
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 22–24 | 2,44–2,65 (D–C) | 17–18 % |
| 2018 | 7–11 | 2,63–3,00 (C) | 10–25 % |
| 2016 | 11–15 | 2,64–3,08 (C) | 7–17 % |
| 2015 | 6–8 | 2,50–2,75 (C) | 0 % |
| 2014 | 16–18 | 2,36–2,64 (D–C) | 33–38 % |
| 2013 | 35 | 3,04 (C) | 23 % |
| 2012 | 40 | 3,10 (C) | 28 % |
| 2011 | 38 | 3,19 (C) | 16 % |
| 2010 | 35–36 | 2,92–2,97 (C) | 0 % |
| 2009 | 38–39 | 2,84–2,91 (C) | 18 % |
| 2008 | 53 | 2,92 (C) | 9 % |
| 2007 | 74–76 | 2,85–2,88 (C) | 1–3 % |
Ofte stilte spørsmål om SLAN611
Hva er snittkarakteren i SLAN611 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 2,88–2,94, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 375–393 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SLAN611?
12,8–14 % av kandidatene har strøket i SLAN611 ved UiB i perioden 2007–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i SLAN611?
Den vanligste karakteren i SLAN611 er C (27–28 % av kandidatene), og 26–28 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SLAN611?
SLAN611 Spansk språk og oversettelse (fjernundervisning) gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i SLAN611?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere SLAN-emner ved UiB
- SLAN612 Latinamerikansk historie (fjernundervisning)
- SLAN154 Latinamerikansk historie (fjernundervisning)
- SLAN156 Spansk språk og oversettelse (fjernundervisning)
- SLAN613 Kultur og samfunn i Latin-Amerika (fjernundervisning)
- SLAN614 Latinamerikansk litteratur (fjernundervisning)
- SLAN155 Latinamerikansk litteratur (fjernundervisning)
- SLAN153 Kultur og samfunn i Latin-Amerika (fjernundervisning)
- SLAN600 Spansk innføringskurs
- SLAN051-F Innføringskurs i spansk språk
- SLAN156-F Spansk språk og oversettelse
Mest tatte emner ved Institutt for fremmedspråk
- ENG122 Amerikansk litteratur og kultur 2 174 kandidater
- ENG125 Britisk litteratur og kultur 1 901 kandidater
- ENG101 Engelsk lingvistikk I 1 745 kandidater
- SPLA101 Spansk språk I 886 kandidater
- ENG114 Engelsk grammatikk I 885 kandidater
- ENG107 Engelsk grammatikk II 863 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2020 har 375–393 kandidater tatt SLAN611 (Spansk språk og oversettelse (fjernundervisning)) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 2,88–2,94 (C), den vanligste karakteren er C, og 26–28 % ender på A eller B. 12,8–14 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 12,8–14 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

