Hopp til innhold

ISSN0110: Intensive Elementary Norwegian - Level I

Snitt (beståtte)
3,56–3,57B
Stryk
5,6–6 %
Kandidater
1 361
År
2004–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2021

3 kandidater

3
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
So2004H2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDSo2004: 3,43–3,46So2005: 3,46So2006: 3,52So2007: 3,37So2008: 3,57–3,60So2009: 3,75H2010: 3,87H2011: 3,45–3,49H2012: 3,50–3,53H2013: 3,67H2014: 3,68H2015: 3,53H2016: 3,81H2017: 3,29–3,33H2018: 3,41H2019: 3,50So2004So2008H2013H2017H2021

Stryk per termin

25 %12.5 %So2004: 1–3 %So2005: 0 %So2006: 1–3 %So2007: 11 %So2008: 4 %So2009: 1–2 %H2010: 7 %H2011: 7 %H2012: 0 %H2013: 4 %H2014: 6 %H2015: 1–3 %H2016: 10 %H2017: 7 %H2018: 1–3 %H2019: 6 %H2020: 19 %H2021: 0 %So2004So2008H2013H2017H20210 %
20–21
A253
30–31
B377
29 %
C355
14 %
D169
2 %
E23–28
4–5
F52–57

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,56–3,57
Snitt med stryk
3,39–3,42
Strykprosent
5,6–6 %
Med bokstavkarakter
1 229

132 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner70456 %3,682,4 %
Menn54844 %3,574,9 %

Av 1 252 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 92 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2004–2021.

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20213–0 %
2020129–19 %
2019623,50 (B)6 %
201874–753,41 (C)1–3 %
201762–633,29–3,33 (C)6 %
2016693,81 (B)10 %
201578–793,53 (B)1–3 %
2014663,68 (B)6 %
2013813,67 (B)4 %
201299–1003,50–3,53 (B)0 %
201170–713,45–3,49 (C)7 %
2010973,87 (B)7 %
200982–833,75 (B)1–2 %
200893–943,57–3,60 (B)4 %
2007853,37 (C)11 %
200670–713,52 (B)1–3 %
2005713,46 (C)0 %
200470–723,43–3,46 (C)1–3 %

Ofte stilte spørsmål om ISSN0110

Hva er snittkarakteren i ISSN0110 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,56–3,57, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 229 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ISSN0110?

5,6–6 % av kandidatene har strøket i ISSN0110 ved UiO i perioden 2004–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ISSN0110?

Den vanligste karakteren i ISSN0110 er B (30–31 % av kandidatene), og 51 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ISSN0110?

ISSN0110 Intensive Elementary Norwegian - Level I gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hva ligger du an til i ISSN0110?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ISSN-emner ved UiO

Mest tatte emner ved Den internasjonale sommerskole

Kort oppsummert

I perioden 2004–2021 har 1 361 kandidater tatt ISSN0110 (Intensive Elementary Norwegian - Level I) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,56–3,57 (B), den vanligste karakteren er B, og 51 % ender på A eller B. 5,6–6 % av kandidatene stryker. I 2019 endte snittet på 3,50 (B) – omtrent som året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,6–6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.