ISSN0120: Intensive Intermediate Norwegian - Level II
- Snitt (beståtte)
- 3,44–3,45C
- Stryk
- 7–7,4 %
- Kandidater
- 1 263
- År
- 2004–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
90 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,44–3,45
- Snitt med stryk
- 3,24–3,26
- Strykprosent
- 7–7,4 %
- Med bokstavkarakter
- 1 173
90 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 705 | 60 % | 3,52 | 3,7 % |
| Menn | 471 | 40 % | 3,38 | 5,1 % |
Av 1 176 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2004–2020.
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 90 | – | 29 % |
| 2019 | 76 | 3,51 (B) | 20 % |
| 2018 | 82 | 3,33 (C) | 4 % |
| 2017 | 63–64 | 3,63–3,68 (B) | 6 % |
| 2016 | 97–98 | 3,69 (B) | 1–2 % |
| 2015 | 78–79 | 3,53 (B) | 1–3 % |
| 2014 | 84 | 3,62 (B) | 4 % |
| 2013 | 76 | 3,21 (C) | 5 % |
| 2012 | 88–89 | 3,33–3,35 (C) | 7 % |
| 2011 | 81–82 | 3,33 (C) | 1–2 % |
| 2010 | 76 | 3,44 (C) | 8 % |
| 2009 | 80 | 3,27 (C) | 9 % |
| 2008 | 59–61 | 3,44–3,48 (C) | 2–3 % |
| 2007 | 62–63 | 3,48 (C) | 2–3 % |
| 2006 | 57 | 3,44 (C) | 0 % |
| 2005 | 57–58 | 3,51–3,56 (B) | 12 % |
| 2004 | 57 | 3,24 (C) | 5 % |
Ofte stilte spørsmål om ISSN0120
Hva er snittkarakteren i ISSN0120 ved UiO?
Snittet blant beståtte er 3,44–3,45, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 173 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ISSN0120?
7–7,4 % av kandidatene har strøket i ISSN0120 ved UiO i perioden 2004–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ISSN0120?
Den vanligste karakteren i ISSN0120 er B (32 % av kandidatene), og 46 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ISSN0120?
ISSN0120 Intensive Intermediate Norwegian - Level II gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.
Hva ligger du an til i ISSN0120?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ISSN-emner ved UiO
- ISSN0130 Intensivt mellomkurs i norsk - trinn III
- ISSN0110 Intensive Elementary Norwegian - Level I
- ISSN0500 Norwegian Life and Society
- ISSN0140 Intensivt kurs i norsk for viderekomne - trinn IV
- ISSN1115 Nynorsk
- ISSN1320 From Ibsen to Fosse: An Introduction to Norwegian Literature
- ISSN0110B Elementary Norwegian Language
- ISSN1321 Nyere norsk litteratur
- ISSN1110 Norsk grammatikk i et fremmedspråksperspektiv
- ISSN2116 Seminar i norsk språk
Mest tatte emner ved Den internasjonale sommerskole
- NORA0130 Mellomkurs i norsk, trinn 3 3 337 kandidater
- NORA0120 Intermediate Norwegian Level 2 1 737 kandidater
- NORA0110 Elementary Norwegian Level I 1 355 kandidater
- NORA0130IN Intensivt mellomkurs i norsk - trinn III 600 kandidater
- ISSSV1855 International Politics 511 kandidater
- NORA0120IN Intensive Intermediate Norwegian - Level II 506 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2020 har 1 263 kandidater tatt ISSN0120 (Intensive Intermediate Norwegian - Level II) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,44–3,45 (C), den vanligste karakteren er B, og 46 % ender på A eller B. 7–7,4 % av kandidatene stryker. I 2019 endte snittet på 3,51 (B) – opp fra 3,33 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7–7,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

