Hopp til innhold

JUR1440: EU Substantive Law (BA)

Snitt (beståtte)
3,28–3,36C
Stryk
1,8–2,7 %
Kandidater
260–275
År
2010–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

snitt 3,48–3,63 blant beståtte

3,48–3,63 med stryk

27–29 kandidater

4
A14–15
12
B41–44
9
C31–33
1–2
D4–7
1–2
E4–7
0
F0 %
V2010V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2012: 2,83–3,17V2013: 3,48V2014: 3,79–3,88V2015: 3,18V2016: 3,18–3,25V2017: 3,64V2018: 2,89–3,04V2019: 3,00–3,06V2020: 3,00–3,38V2021: 3,48–3,63V2010V2013V2016V2018V20213,48–3,63

Stryk per termin

25 %12.5 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 7–15 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 3–7 %V2019: 0 %V2020: 9–10 %V2021: 0 %V2010V2013V2016V2018V20210 %
15–17
A36–40
28–30
B66–67
30–32
C71–73
15–17
D35–38
6–8
E15–18
1–2
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,28–3,36
Snitt med stryk
3,22–3,33
Strykprosent
1,8–2,7 %
Med bokstavkarakter
225–240

35 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

12 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202127–293,48–3,63 (C–B)0 %
202030–333,00–3,38 (C)9–10 %
201934–353,00–3,06 (C)0 %
201828–312,89–3,04 (C)3–7 %
2017223,64 (B)0 %
201616–173,18–3,25 (C)0 %
2015333,18 (C)0 %
201426–283,79–3,88 (B)0 %
2013213,48 (C)0 %
201212–152,83–3,17 (C)7–15 %
20115–0 %
20106–0 %

Ofte stilte spørsmål om JUR1440

Hva er snittkarakteren i JUR1440 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,28–3,36, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 225–240 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i JUR1440?

1,8–2,7 % av kandidatene har strøket i JUR1440 ved UiO i perioden 2010–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i JUR1440?

Den vanligste karakteren i JUR1440 er C (30–32 % av kandidatene), og 43–47 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir JUR1440?

JUR1440 EU Substantive Law (BA) gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar JUR1440?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører JUR1440?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i JUR1440?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere JUR-emner ved UiO

Emner studentene på JUR1440 også tar

Fra Rettsvitenskap (jus): studentene der tar både JUR1440 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2010–2021 har 260–275 kandidater tatt JUR1440 (EU Substantive Law (BA)) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,28–3,36 (C), den vanligste karakteren er C, og 43–47 % ender på A eller B. 1,8–2,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–2,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.