Hopp til innhold

KONS1000: Introduction to conservation and collection care

Snitt (beståtte)
3,11–3,18C
Stryk
0,9–1,8 %
Kandidater
660–695
År
2004–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2024

snitt 3,72 blant beståtte

3,58–3,65 med stryk

54–55 kandidater

13
A24 %
19
B35 %
14
C25–26
7
D13 %
0
E0 %
1–2
F2–4
H2004H2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 2,93–2,96H2005: 3,16–3,22V2006: 3,42–3,54H2006: 3,05V2007: 2,88–3,13H2007: 2,75–2,87V2008: 2,91H2008: 2,86–2,97V2009: 3,09–3,45V2010: 3,00–3,11H2010: 2,95–3,05H2011: 3,20–3,29H2012: 3,14–3,38H2013: 2,97–3,03H2014: 3,00–3,15H2015: 2,71–2,81H2016: 2,79–2,96H2017: 2,74–2,78H2018: 3,06H2019: 3,30H2020: 3,83–4,17H2021: 3,34H2022: 3,67H2024: 3,72H2004V2008H2012H2017H20243,72

Stryk per termin

25 %12.5 %H2004: 0 %H2005: 0 %V2006: 0 %H2006: 0 %V2007: 0 %H2007: 0 %V2008: 8–15 %H2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 3–6 %H2010: 5–10 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2013: 0 %H2014: 0 %H2015: 0 %H2016: 4–8 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 2–4 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2024: 2–4 %H2004V2008H2012H2017H20242–4 %
7–9
A51–62
24–26
B167–170
41–43
C285–286
19–20
D128–132
3–5
E23–33
1–2
F6–12

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,11–3,18
Snitt med stryk
3,05–3,15
Strykprosent
0,9–1,8 %
Med bokstavkarakter
660–695

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner49188 %3,180,0 %
Menn6612 %3,150,0 %

Av 557 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 89 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2004–2024.

År for år

20 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202454–553,72 (B)2–4 %
2022213,67 (B)0 %
2021443,34 (C)0 %
20205–73,83–4,17 (B)0 %
201955–563,30 (C)2–4 %
2018343,06 (C)0 %
201750–512,74–2,78 (C)0 %
201624–272,79–2,96 (C)4–8 %
201541–432,71–2,81 (C)0 %
201418–203,00–3,15 (C)0 %
201331–322,97–3,03 (C)0 %
201220–233,14–3,38 (C)0 %
201140–423,20–3,29 (C)0 %
201055–602,98–3,09 (C)3–7 %
200910–123,09–3,45 (C)0 %
200846–492,87–2,96 (C)2–4 %
200722–252,79–2,96 (C)0 %
200645–473,24–3,30 (C)0 %
200518–193,16–3,22 (C)0 %
200427–282,93–2,96 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om KONS1000

Hva er snittkarakteren i KONS1000 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,11–3,18, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 660–695 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i KONS1000?

0,9–1,8 % av kandidatene har strøket i KONS1000 ved UiO i perioden 2004–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i KONS1000?

Den vanligste karakteren i KONS1000 er C (41–43 % av kandidatene), og 32–34 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir KONS1000?

KONS1000 Introduction to conservation and collection care gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar KONS1000?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører KONS1000?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i KONS1000?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere KONS-emner ved UiO

Emner studentene på KONS1000 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2024 har 660–695 kandidater tatt KONS1000 (Introduction to conservation and collection care) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,11–3,18 (C), den vanligste karakteren er C, og 32–34 % ender på A eller B. 0,9–1,8 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 3,72 (B) – omtrent som året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,9–1,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.