Hopp til innhold

MUS2160: Utøvende musikk 3 (instrumental- og vokalundervisning)

Snitt (beståtte)
3,69–3,77B
Stryk
0 %
Kandidater
495–512
År
2006–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,87 blant beståtte

3,87 med stryk

23 kandidater

8
A35 %
7
B30 %
5
C22 %
3
D13 %
0
E0 %
0
F0 %
V2006V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2006: 3,70–3,74V2007: 3,53–3,59V2008: 3,52–3,64V2009: 3,85V2010: 3,64–3,76V2011: 3,47–3,55V2012: 3,67–3,81V2013: 3,82–3,90V2014: 3,90V2015: 3,79–3,92V2016: 3,64–3,76V2017: 3,62–3,75V2018: 3,50–3,68V2019: 3,50–3,65V2023: 4,25V2024: 3,87V2006V2010V2015V2019V20243,87

Stryk per termin

25 %12.5 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2006V2010V2015V2019V20240 %
21–22
A95–97
41–42
B185
28–29
C126
6–7
D25–33
2–3
E7–14
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,69–3,77
Snitt med stryk
3,69–3,77
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
438–455

57 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2024233,87 (B)0 %
2023164,25 (B)0 %
202134–0 %
202023–0 %
201919–213,50–3,65 (B)0 %
201822–243,50–3,68 (B)0 %
201720–213,62–3,75 (B)0 %
201621–223,64–3,76 (B)0 %
201513–143,79–3,92 (B)0 %
2014413,90 (B)0 %
201321–223,82–3,90 (B)0 %
201231–333,67–3,81 (B)0 %
201131–323,47–3,55 (C–B)0 %
201034–363,64–3,76 (B)0 %
2009413,85 (B)0 %
200824–263,52–3,64 (B)0 %
200739–403,53–3,59 (B)0 %
200642–433,70–3,74 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUS2160

Hva er snittkarakteren i MUS2160 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,69–3,77, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 438–455 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUS2160?

0 % av kandidatene har strøket i MUS2160 ved UiO i perioden 2006–2024.

Hvilken karakter er vanligst i MUS2160?

Den vanligste karakteren i MUS2160 er B (41–42 % av kandidatene), og 62–64 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUS2160?

MUS2160 Utøvende musikk 3 (instrumental- og vokalundervisning) gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar MUS2160?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUS2160?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUS2160?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUS-emner ved UiO

Emner studentene på MUS2160 også tar

Fra Musikkvitenskap: studentene der tar både MUS2160 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2006–2024 har 495–512 kandidater tatt MUS2160 (Utøvende musikk 3 (instrumental- og vokalundervisning)) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,69–3,77 (B), den vanligste karakteren er B, og 62–64 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 3,87 (B) – ned fra 4,25 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.