Hopp til innhold

BFJ115: Fjernsynsproduksjon 1

Snitt (beståtte)
3,18–3,26C
Stryk
2,6–4 %
Kandidater
224–238
År
2006–2017

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2017. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2017

snitt 3,20 blant beståtte

2,91–3,05 med stryk

21–22 kandidater

0
A0 %
8
B36–38
8
C36–38
4
D18–19
0
E0 %
1–2
F5–9
V2006V2017

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2006: 3,11–3,17V2007: 3,10V2008: 3,57–3,65V2009: 3,41–3,59V2010: 3,00V2011: 3,38–3,56V2012: 2,89–3,00V2013: 3,21–3,30V2014: 2,83V2015: 3,06–3,18V2016: 3,40–3,55V2017: 3,20V2006V2009V2012V2014V20173,20

Stryk per termin

25 %12.5 %V2006: 5–10 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 6–12 %V2012: 15 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 5–9 %V2006V2009V2012V2014V20175–9 %
3–6
A8–13
29–31
B69
44–47
C105
15–17
D35–40
0–1
E1–2
3–4
F6–9

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,18–3,26
Snitt med stryk
3,06–3,17
Strykprosent
2,6–4 %
Med bokstavkarakter
224–238

År for år

12 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201721–223,20 (C)5–9 %
201619–213,40–3,55 (C–B)0 %
201516–173,06–3,18 (C)0 %
2014182,83 (C)0 %
201319–203,21–3,30 (C)0 %
201221–222,89–3,00 (C)14 %
201116–193,38–3,56 (C–B)6–12 %
2010183,00 (C)0 %
200916–183,41–3,59 (C–B)0 %
200820–213,57–3,65 (B)0 %
2007213,10 (C)0 %
200619–213,11–3,17 (C)5–10 %

Ofte stilte spørsmål om BFJ115

Hva er snittkarakteren i BFJ115 ved UiS?

Snittet blant beståtte er 3,18–3,26, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 224–238 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2017, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BFJ115?

2,6–4 % av kandidatene har strøket i BFJ115 ved UiS i perioden 2006–2017. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BFJ115?

Den vanligste karakteren i BFJ115 er C (44–47 % av kandidatene), og 33–36 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BFJ115?

BFJ115 Fjernsynsproduksjon 1 gir 20,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.

Hva ligger du an til i BFJ115?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BFJ-emner ved UiS

Mest tatte emner ved Institutt for medie- og samfunnsfag

Kort oppsummert

I perioden 2006–2017 har 224–238 kandidater tatt BFJ115 (Fjernsynsproduksjon 1) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 3,18–3,26 (C), den vanligste karakteren er C, og 33–36 % ender på A eller B. 2,6–4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2017, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,6–4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.