- Snitt (beståtte)
- 3,65–3,77B
- Stryk
- 0,6–1,3 %
- Kandidater
- 149–167
- År
- 2007–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 4,60 blant beståtte
4,60 med stryk
10 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,65–3,77
- Snitt med stryk
- 3,61–3,75
- Strykprosent
- 0,6–1,3 %
- Med bokstavkarakter
- 149–167
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 10 | 4,60 (A) | 0 % |
| 2023 | 5–7 | 4,14–4,40 (B) | 0 % |
| 2022 | 11 | 4,55 (A) | 0 % |
| 2021 | 4–5 | 4,60–4,75 (A) | 0 % |
| 2019 | 8–9 | 3,75–3,89 (B) | 0 % |
| 2018 | 13 | 3,54 (B) | 0 % |
| 2017 | 10–11 | 3,27–3,40 (C) | 0 % |
| 2016 | 8 | 3,63 (B) | 0 % |
| 2015 | 15 | 3,00 (C) | 0 % |
| 2014 | 8–10 | 3,89–4,11 (B) | 0 % |
| 2013 | 9–11 | 3,90–4,10 (B) | 0 % |
| 2012 | 12–13 | 3,38–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 9–10 | 3,20–3,33 (C) | 0 % |
| 2010 | 7–9 | 4,17–4,29 (B) | 13–25 % |
| 2009 | 16–20 | 3,11–3,39 (C) | 0 % |
| 2007 | 4–5 | 3,25–3,40 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om AG-211
Hva er snittkarakteren i AG-211 ved UiT?
Snittet blant beståtte er 3,65–3,77, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 149–167 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i AG-211?
0,6–1,3 % av kandidatene har strøket i AG-211 ved UiT i perioden 2007–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i AG-211?
Den vanligste karakteren i AG-211 er B (44–50 % av kandidatene), og 60–66 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir AG-211?
AG-211 Arctic Marine Geology gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.
Hva ligger du an til i AG-211?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere AG-emner ved UiT
- AG-325 Glasiologi
- AGF-216 The Stormy Sun and the Northern Lights
- AG-340 Arctic Glaciers and Melt Season Dynamics
- AG-210 The Quarternary- and Glacial Geology of Svalbard
- AGF-212 Prosesser i snø og is
- AG-218 International Bachelor Permafrost Summer Field School
- AG-220 Environmental Change in the High Arctic Landscape of Svalbard
- AGF-301 Øvre polare atmosfære
- AG-825 Glaciology
- AGF-211 Vekselvirkning luft/is/hav
Emnekoden AG-211 ved andre læresteder
- Universitetet i Oslo 6 kandidater
Emner studentene på AG-211 også tar
- AS-101 Arctic survival and safety course 882 kandidater
- AGF-312 Remote sensing of the cryosphere 79 kandidater
- AG-346 Snow and Avalanche Dynamics 77 kandidater
- AB-332 Arctic Marine Molecular Ecology 59 kandidater
- AS-303 Emergency Preparedness and Response in the Arctic 32 kandidater
- AB-204 Polar økologi og populasjonsbiologi 109 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2025 har 149–167 kandidater tatt AG-211 (Arctic Marine Geology) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,65–3,77 (B), den vanligste karakteren er B, og 60–66 % ender på A eller B. 0,6–1,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,6–1,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

