GEO-3104: Advanced Structural Geology
- Snitt (beståtte)
- 3,08–3,26C
- Stryk
- 5,6–7,4 %
- Kandidater
- 188–216
- År
- 2004–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2022
snitt 4,22–4,38 blant beståtte
4,22–4,38 med stryk
8–9 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,08–3,26
- Snitt med stryk
- 2,87–3,07
- Strykprosent
- 5,6–7,4 %
- Med bokstavkarakter
- 188–216
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 8–9 | 4,22–4,38 (B) | 0 % |
| 2019 | 7–8 | 4,14–4,25 (B) | 0 % |
| 2018 | 12–14 | 3,23–3,46 (C) | 0 % |
| 2017 | 18–20 | 2,89–3,11 (C) | 0 % |
| 2016 | 19–20 | 3,24–3,38 (C) | 15–16 % |
| 2015 | 29–31 | 2,96–3,03 (C) | 3–7 % |
| 2014 | 17–19 | 2,69–2,80 (C) | 21–24 % |
| 2013 | 13 | 2,10 (D) | 23 % |
| 2012 | 11–14 | 3,00–3,33 (C) | 0 % |
| 2011 | 12–13 | 3,42–3,54 (C–B) | 0 % |
| 2010 | 9–13 | 3,50–3,89 (B) | 8–20 % |
| 2009 | 11–14 | 2,83–3,17 (C) | 0 % |
| 2008 | 6–8 | 3,25–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2007 | 8–10 | 2,70–3,00 (C) | 0 % |
| 2005 | 4–5 | 2,50–2,80 (C) | 0 % |
| 2004 | 4–5 | 3,25–3,40 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om GEO-3104
Hva er snittkarakteren i GEO-3104 ved UiT?
Snittet blant beståtte er 3,08–3,26, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 188–216 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i GEO-3104?
5,6–7,4 % av kandidatene har strøket i GEO-3104 ved UiT i perioden 2004–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvor mange studiepoeng gir GEO-3104?
GEO-3104 Advanced Structural Geology gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.
Hva ligger du an til i GEO-3104?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere GEO-emner ved UiT
- GEO-1001 Innføring i geovitenskap
- GEO-2005 Sedimentologi
- GEO-2006 Innføring i anvendt geofysikk
- GEO-2001 Mineralogi
- GEO-2003 Kvartærgeologi og glasiologi
- GEO-2002 Strukturgeologi
- GEO-2004 Petrologi
- GEO-2007 Norges geologi – Fra platektonikk til sedimentbassenger og stratigrafi
- GEO-3128 Marine geohazards
- GEO-3118 Environmental geology
Emner studentene på GEO-3104 også tar
- GEO-3107 Field Trip Hard Rock Geology 182 kandidater
- GEO-3900 Master's Thesis in Geology 243 kandidater
- GEO-3113 Feltkurs i eksogen geologi 180 kandidater
- GEO-3126 Practical seismic processing 98 kandidater
- GEO-3115 Integrated subsurface Geological Analysis 271 kandidater
- GEO-3112 Sedimentære prosesser og produkter 270 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2022 har 188–216 kandidater tatt GEO-3104 (Advanced Structural Geology) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,08–3,26 (C), og 36–42 % ender på A eller B. 5,6–7,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,6–7,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

