Hopp til innhold

INF-1100: Innføring i programmering og datamaskiners virkemåte

Snitt (beståtte)
3,12–3,13C
Stryk
17,3–17,6 %
Kandidater
2 180
År
2004–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2024

88 kandidater

78
Bestått89 %
10
Ikke bestått11 %
H2004H2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 3,23H2005: 3,21H2006: 2,71H2007: 3,36–3,42H2008: 3,22H2009: 2,79H2010: 3,43V2011: 3,64–3,80H2011: 3,42V2012: 2,88–3,11H2012: 3,25V2013: 2,35–2,43H2013: 2,80V2014: 2,05–2,15H2014: 3,34V2015: 2,44–2,58H2015: 3,02V2016: 2,30–2,43H2016: 2,97V2017: 2,94–3,11H2017: 3,45V2018: 1,86–2,14H2018: 3,30H2019: 3,80H2020: 2,71V2021: 1,00H2021: 3,41H2022: 3,31V2023: 1,00H2004H2011V2015H2019H2024

Stryk per termin

100 %50 %H2004: 13 %H2005: 6 %H2006: 3–5 %H2007: 8 %H2008: 16 %H2009: 5 %H2010: 24 %V2011: 0 %H2011: 33 %V2012: 25–27 %H2012: 28 %V2013: 13 %H2013: 23 %V2014: 35–37 %H2014: 21 %V2015: 5–10 %H2015: 36 %V2016: 42–43 %H2016: 11 %V2017: 5–11 %H2017: 20 %V2018: 33–40 %H2018: 11 %H2019: 8 %H2020: 8 %V2021: 25–40 %H2021: 9 %H2022: 14 %V2023: 67–80 %H2023: 5 %H2024: 11 %H2004H2011V2015H2019H202411 %
17 %
A341–346
14 %
B287–288
24 %
C480–481
15 %
D293–295
12 %
E234–237
18 %
F365–369

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,12–3,13
Snitt med stryk
2,55–2,56
Strykprosent
17,3–17,6 %
Med bokstavkarakter
2 000

180 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

21 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202488–11 %
202397–981,00 (E)9 %
2022793,31 (C)14 %
20211103,33 (C)10–11 %
20201072,71 (C)8 %
20191023,80 (B)8 %
2018112–1143,19–3,22 (C)13 %
2017104–1073,34–3,38 (C)17–18 %
20162312,90–2,91 (C)16 %
2015192–1942,94–2,95 (C)33 %
20141933,18 (C)23 %
20131732,69–2,70 (C)21 %
20121453,22–3,24 (C)27–28 %
201189–903,45–3,48 (C)29 %
2010763,43 (C)24 %
2009562,79 (C)5 %
2008443,22 (C)16 %
200741–423,36–3,42 (C)7 %
200636–372,71 (C)3–5 %
2005513,21 (C)6 %
2004543,23 (C)13 %

Ofte stilte spørsmål om INF-1100

Hva er snittkarakteren i INF-1100 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 3,12–3,13, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 2 000 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i INF-1100?

17,3–17,6 % av kandidatene har strøket i INF-1100 ved UiT i perioden 2004–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i INF-1100?

Den vanligste karakteren i INF-1100 er C (24 % av kandidatene), og 31–32 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir INF-1100?

INF-1100 Innføring i programmering og datamaskiners virkemåte gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar INF-1100?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører INF-1100?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i INF-1100?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere INF-emner ved UiT

Emner studentene på INF-1100 også tar

Fra Informatikk, datamaskinsystemer - bachelor: studentene der tar både INF-1100 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2004–2024 har 2 180 kandidater tatt INF-1100 (Innføring i programmering og datamaskiners virkemåte) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,12–3,13 (C), den vanligste karakteren er C, og 31–32 % ender på A eller B. 17,3–17,6 % av kandidatene stryker. I 2023 endte snittet på 1,00 (E) – ned fra 3,31 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 17,3–17,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.