- Snitt (beståtte)
- 3,04–3,26C
- Stryk
- 1,1–2,5 %
- Kandidater
- 234–268
- År
- 2008–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 2,86–2,95 blant beståtte
2,86–2,95 med stryk
21–22 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,04–3,26
- Snitt med stryk
- 2,97–3,22
- Strykprosent
- 1,1–2,5 %
- Med bokstavkarakter
- 234–268
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 21–22 | 2,86–2,95 (C) | 0 % |
| 2024 | 17–18 | 3,56–3,71 (B) | 0 % |
| 2023 | 20–21 | 2,86–2,95 (C) | 0 % |
| 2022 | 14–16 | 3,38–3,50 (C–B) | 7–13 % |
| 2021 | 32–35 | 2,78–2,91 (C) | 3–6 % |
| 2020 | 17–19 | 2,89–3,11 (C) | 0 % |
| 2019 | 10–13 | 2,92–3,36 (C) | 0 % |
| 2018 | 17–18 | 3,41–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2017 | 9 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2015 | 11–14 | 2,83–3,17 (C) | 0 % |
| 2014 | 9–13 | 2,89–3,40 (C) | 8–20 % |
| 2013 | 10–13 | 2,92–3,36 (C) | 0 % |
| 2012 | 7–10 | 3,13–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 7–9 | 2,63–3,00 (C) | 0 % |
| 2010 | 11–15 | 2,77–3,23 (C) | 0 % |
| 2009 | 9 | 3,56 (B) | 0 % |
| 2008 | 13–14 | 3,23–3,36 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om SVF-3555
Hva er snittkarakteren i SVF-3555 ved UiT?
Snittet blant beståtte er 3,04–3,26, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 234–268 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SVF-3555?
1,1–2,5 % av kandidatene har strøket i SVF-3555 ved UiT i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i SVF-3555?
Den vanligste karakteren i SVF-3555 er C (35–40 % av kandidatene), og 34–40 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SVF-3555?
SVF-3555 Marine Planning gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.
Hva ligger du an til i SVF-3555?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere SVF-emner ved UiT
- SVF-1050 Samfunnsvitenskapelig metode
- SVF-1051 Samfunnsvitenskapelig metode - Nettbasert
- SVF-3004 Kvantitative forskningsmetoder
- SVF-3003 Kvalitative forskningsmetoder
- SVF-3022 Culture, Conflict and Society
- SVF-1201 Miljø og sårbarhet i Arktis
- SVF-3021 Integrated Peace and Conflict Studies
- SVF-2106 Krisehåndtering
- SVF-3024 Conflict Resolution and Conflict Transformation
- SVF-1205 Introduksjon til samfunnssikkerhet
Emner studentene på SVF-3555 også tar
- FSK-3014 Prosjektorganisering og samarbeid 174 kandidater
- FSK-3960 Mastergradsoppgave i fiskeri- og havbruksvitenskap 279 kandidater
- BIO-3011 Advances in Aquaculture 162 kandidater
- BIO-3607 Matvaretrygghet 241 kandidater
- FSK-3009 Strategisk næringsøkonomisk analyse av sjømatnæringen 162 kandidater
- FSK-3013 Internasjonal handel med sjømat 52 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2025 har 234–268 kandidater tatt SVF-3555 (Marine Planning) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,04–3,26 (C), den vanligste karakteren er C, og 34–40 % ender på A eller B. 1,1–2,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,1–2,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

