Hopp til innhold

MA3317: Fluidmekanikk

Snitt (beståtte)
3,04–3,25C
Stryk
2,5–5,4 %
Kandidater
72–82
År
2018–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2021

snitt 3,08–3,27 blant beståtte

3,08–3,27 med stryk

11–12 kandidater

3
A25–27
3
B25–27
0
C0 %
4
D33–36
1–2
E9–17
0
F0 %
H2018H2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2018: 3,14–3,33H2019: 3,10–3,30H2020: 2,73–3,00H2021: 3,08–3,27H2018H2019H2020H20213,08–3,27

Stryk per termin

25 %12.5 %H2018: 3–7 %H2019: 5–10 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2018H2019H2020H20210 %
8–12
A6–9
26–29
B21
32–36
C26
16–19
D13–14
5–11
E4–8
3–5
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,04–3,25
Snitt med stryk
2,89–3,16
Strykprosent
2,5–5,4 %
Med bokstavkarakter
72–82

År for år

4 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202111–123,08–3,27 (C)0 %
202014–162,73–3,00 (C)0 %
201920–233,10–3,30 (C)5–10 %
201827–313,14–3,33 (C)3–7 %

Ofte stilte spørsmål om MA3317

Hva er snittkarakteren i MA3317 ved USN?

Snittet blant beståtte er 3,04–3,25, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 72–82 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MA3317?

2,5–5,4 % av kandidatene har strøket i MA3317 ved USN i perioden 2018–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MA3317?

Den vanligste karakteren i MA3317 er C (32–36 % av kandidatene), og 34–40 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MA3317?

MA3317 Fluidmekanikk gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.

Hvem tar MA3317?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MA3317?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MA3317?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MA-emner ved USN

Mest tatte emner ved Institutt for prosess-, energi- og miljøteknologi

Kort oppsummert

I perioden 2018–2021 har 72–82 kandidater tatt MA3317 (Fluidmekanikk) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 3,04–3,25 (C), den vanligste karakteren er C, og 34–40 % ender på A eller B. 2,5–5,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,5–5,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.