REL116: Populærkultur, livstolking og undervisning
- Snitt (beståtte)
- 3,40–3,62C–B
- Stryk
- 5,6–8,9 %
- Kandidater
- 77–91
- År
- 2015–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 2,50–2,70 blant beståtte
2,08–2,45 med stryk
10–13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,40–3,62
- Snitt med stryk
- 3,13–3,39
- Strykprosent
- 5,6–8,9 %
- Med bokstavkarakter
- 77–91
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 10–13 | 2,50–2,70 (C) | 8–18 % |
| 2020 | 9–11 | 3,73–4,00 (B) | 0 % |
| 2019 | 10–12 | 3,36–3,64 (C–B) | 0 % |
| 2018 | 17–18 | 3,50–3,59 (B) | 0 % |
| 2017 | 13–15 | 3,36–3,64 (C–B) | 20–23 % |
| 2016 | 9–12 | 3,20–3,50 (C–B) | 9–20 % |
| 2015 | 9–10 | 4,10–4,33 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om REL116
Hva er snittkarakteren i REL116 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,40–3,62, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 77–91 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i REL116?
5,6–8,9 % av kandidatene har strøket i REL116 ved Høgskulen i Volda i perioden 2015–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i REL116?
Den vanligste karakteren i REL116 er B (32–38 % av kandidatene), og 47–56 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir REL116?
REL116 Populærkultur, livstolking og undervisning gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar REL116?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i REL116?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere REL-emner ved Høgskulen i Volda
- REL112N-AVG Religion og livssyn
- REL151N Religion og livssyn I
- REL114N-AVG Religions- og livssynsundervisning i eit fleirkulturelt samfunn
- REL113N-AVG Tru og tradisjon
- REL111N-AVG Bibelen - tekst og tolking
- REL153N Religion, media og populærkultur
- REL152N Religion og livssyn II
- REL154N Religion og samfunn
- REL114N Religions- og livssynsundervisning i eit fleirkulturelt samfunn
- REL112 Religion og livssyn
Emnekoden REL116 ved andre læresteder
- Universitetet i Agder 1 125 kandidater
- Universitetet i Stavanger 6 kandidater
Mest tatte emner ved Avdeling for humanistiske fag og lærarutdanning
- NOR2LSN Norsk 2: Lese- og skriveopplæring 1 612 kandidater
- NO102N-AVG Språket som kultur 975 kandidater
- NO103N-AVG Tekst og struktur 948 kandidater
- NO101N-AVG Språket som struktur 819 kandidater
- ENG141N Grammatikk og leksikologi 801 kandidater
- NO104N-AVG Tekst og kultur 687 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2015–2021 har 77–91 kandidater tatt REL116 (Populærkultur, livstolking og undervisning) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,40–3,62 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 47–56 % ender på A eller B. 5,6–8,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,6–8,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

