STR 13201: Strategi II
Én av 4 eksamener i STR 1320 Strategi II
- Snitt (beståtte)
- 3,21–3,22C
- Stryk
- 3,3–3,4 %
- Kandidater
- 1 711
- År
- 2012–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2012–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 3,40–3,67 blant beståtte
3,40–3,67 med stryk
5–6 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,21–3,22
- Snitt med stryk
- 3,11–3,12
- Strykprosent
- 3,3–3,4 %
- Med bokstavkarakter
- 1 711
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 626 | 39 % | 3,22 | 2,2 % |
| Menn | 976 | 61 % | 3,24 | 1,3 % |
Av 1 602 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2012–2021.
År for år
10 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 5–6 | 3,40–3,67 (C–B) | 0 % |
| 2020 | 223–227 | 4,55–4,59 (A) | 0–1 % |
| 2019 | 191–193 | 3,11–3,13 (C) | 4 % |
| 2018 | 237 | 2,78–2,79 (C) | 4 % |
| 2017 | 166 | 2,84 (C) | 5 % |
| 2016 | 203–206 | 2,83–2,85 (C) | 2 % |
| 2015 | 157 | 3,26 (C) | 0 % |
| 2014 | 167 | 3,24 (C) | 3 % |
| 2013 | 192 | 3,19 (C) | 5 % |
| 2012 | 170 | 2,89 (C) | 6 % |
Ofte stilte spørsmål om STR 13201
Hva er snittkarakteren i STR 13201 ved BI?
Snittet blant beståtte er 3,21–3,22, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 711 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2012–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i STR 13201?
3,3–3,4 % av kandidatene har strøket i STR 13201 ved BI i perioden 2012–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i STR 13201?
Den vanligste karakteren i STR 13201 er C (36 % av kandidatene), og 37 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir STR 13201?
STR 13201 Strategi II gir 7,5 studiepoeng ved Handelshøyskolen BI.
Hva ligger du an til i STR 13201?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere STR-emner ved BI
Emner studentene på STR 13201 også tar
- MET13331 Økonometri 3 573 kandidater
- BØK13221 Finans II 3 454 kandidater
- MET11901 Statistikk 3 710 kandidater
- BØK11211 Finans I 3 726 kandidater
- SØK13661 Makroøkonomi II 2 400 kandidater
- SØK13441 Mikroøkonomi II 2 601 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2012–2021 har 1 711 kandidater tatt STR 13201 (Strategi II) ved Handelshøyskolen BI. Snittkarakteren blant beståtte er 3,21–3,22 (C), den vanligste karakteren er C, og 37 % ender på A eller B. 3,3–3,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2012–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,3–3,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

