Hopp til innhold

ELE213: Instrumentering

Snitt (beståtte)
3,39–3,40C
Stryk
6,9–7,6 %
Kandidater
329–334
År
2021–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2021–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,27 blant beståtte

3,04 med stryk

55 kandidater

6
A11 %
14
B25 %
23
C42 %
4
D7 %
4
E7 %
4
F7 %
V2021H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2021: 3,64V2022: 3,39–3,43V2023: 3,59–3,67V2024: 3,37H2024: 3,25–3,40V2025: 2,92H2025: 3,27V2021V2023V2024V2025H20253,27

Stryk per termin

50 %25 %V2021: 1–3 %V2022: 5 %V2023: 8 %V2024: 11 %H2024: 17–33 %V2025: 11 %H2025: 7 %V2021V2023V2024V2025H20257 %
18–19
A61
21–22
B70–71
37 %
C123
10–11
D35
5–6
E17–19
7–8
F23–25

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,39–3,40
Snitt med stryk
3,13–3,17
Strykprosent
6,9–7,6 %
Med bokstavkarakter
329–334

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025993,12 (C)9 %
202460–623,36–3,37 (C)11–13 %
202339–403,59–3,67 (B)8 %
202263–643,39–3,43 (C)5 %
202168–693,64 (B)1–3 %

Ofte stilte spørsmål om ELE213

Hva er snittkarakteren i ELE213 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 3,39–3,40, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 329–334 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2021–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ELE213?

6,9–7,6 % av kandidatene har strøket i ELE213 ved HVL i perioden 2021–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ELE213?

Den vanligste karakteren i ELE213 er C (37 % av kandidatene), og 39–40 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ELE213?

ELE213 Instrumentering gir 10,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hvem tar ELE213?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører ELE213?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i ELE213?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ELE-emner ved HVL

Emner studentene på ELE213 også tar

Fra Bachelor i ingeniørfag, automatisering med robotikk: studentene der tar både ELE213 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2021–2025 har 329–334 kandidater tatt ELE213 (Instrumentering) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,39–3,40 (C), den vanligste karakteren er C, og 39–40 % ender på A eller B. 6,9–7,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2021–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 6,9–7,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.