- Snitt (beståtte)
- 3,71–3,78B
- Stryk
- 9,5–10,4 %
- Kandidater
- 192–201
- År
- 2017–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,70–3,77 blant beståtte
3,70–3,77 med stryk
22–23 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,71–3,78
- Snitt med stryk
- 3,34–3,41
- Strykprosent
- 9,5–10,4 %
- Med bokstavkarakter
- 192–201
År for år
9 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 22–23 | 3,70–3,77 (B) | 0 % |
| 2024 | 18–19 | 3,36–3,47 (C) | 21–22 % |
| 2023 | 23–24 | 3,72–3,79 (B) | 21–22 % |
| 2022 | 13–15 | 3,57–3,79 (B) | 0 % |
| 2021 | 16 | 4,13 (B) | 0 % |
| 2020 | 14–17 | 3,93–4,15 (B) | 6–13 % |
| 2019 | 27 | 3,88 (B) | 11 % |
| 2018 | 26–27 | 3,63–3,69 (B) | 0 % |
| 2017 | 33 | 3,56 (B) | 18 % |
Ofte stilte spørsmål om ING2043
Hva er snittkarakteren i ING2043 ved HVL?
Snittet blant beståtte er 3,71–3,78, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 192–201 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ING2043?
9,5–10,4 % av kandidatene har strøket i ING2043 ved HVL i perioden 2017–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ING2043?
Den vanligste karakteren i ING2043 er B (40–42 % av kandidatene), og 56–58 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ING2043?
ING2043 Branndynamikk gir 10,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.
Hvem tar ING2043?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i ING2043?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ING-emner ved HVL
- ING161 Kjemi for ingeniører
- ING101 Teknologiledelse, økonomi og nyskaping
- ING303 Systemtenking og innovasjon for ingeniører
- ING102 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
- ING106 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
- ING104 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
- ING202 Programmering for ingeniører
- ING100 Ingeniørfaglig innføringsemne
- ING172 Klassisk mekanikk og termodynamikk
- ING127 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
Emner studentene på ING2043 også tar
Fra Bachelor i ingeniørfag, Brannsikkerhet: studentene der tar både ING2043 og disse.
- ING171 Klassisk mekanikk 242 kandidater
- SIK203 Varmelære 104 kandidater
- ING2046 Brannteknisk design av bygg 175 kandidater
- ING2045 Aktive og passive brannsikringssystemer 175 kandidater
- ING1027 Teknisk sikkerhet i prosessindustrien 182 kandidater
- ING3049 Brannteknisk simulering 150 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2025 har 192–201 kandidater tatt ING2043 (Branndynamikk) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,71–3,78 (B), den vanligste karakteren er B, og 56–58 % ender på A eller B. 9,5–10,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 9,5–10,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

