- Snitt (beståtte)
- 3,22–3,35C
- Stryk
- 4,7–7 %
- Kandidater
- 238–263
- År
- 2012–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2012–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 2,92–3,36 blant beståtte
2,50–3,08 med stryk
11–15 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,22–3,35
- Snitt med stryk
- 3,01–3,18
- Strykprosent
- 4,7–7 %
- Med bokstavkarakter
- 238–263
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 17–23 | 3,26–3,67 (C–B) | 5–11 % |
| 2024 | 7–10 | 3,13–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2022 | 30–33 | 3,03–3,13 (C) | 3–6 % |
| 2021 | 17–19 | 3,47–3,56 (C–B) | 6–11 % |
| 2020 | 12–13 | 4,38–4,50 (B–A) | 0 % |
| 2019 | 16–17 | 3,65–3,75 (B) | 0 % |
| 2018 | 13 | 2,46 (D) | 0 % |
| 2017 | 12–14 | 3,31–3,54 (C–B) | 0 % |
| 2015 | 35–37 | 3,06–3,12 (C) | 3–6 % |
| 2014 | 14–17 | 2,92–3,36 (C) | 24–29 % |
| 2013 | 34–35 | 3,22–3,29 (C) | 9 % |
| 2012 | 31–32 | 3,13 (C) | 3–6 % |
Ofte stilte spørsmål om TEOL2610
Hva er snittkarakteren i TEOL2610 ved MF?
Snittet blant beståtte er 3,22–3,35, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 238–263 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2012–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TEOL2610?
4,7–7 % av kandidatene har strøket i TEOL2610 ved MF i perioden 2012–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TEOL2610?
Den vanligste karakteren i TEOL2610 er C (30–34 % av kandidatene), og 38–42 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TEOL2610?
TEOL2610 Misjon, global kristendom og religionsdialog gir 10,0 studiepoeng ved MF vitenskapelig høyskole.
Hvem tar TEOL2610?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TEOL2610?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TEOL2610?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TEOL-emner ved MF
- TEOL1715 Introduction to the Bible
- TEOL1415 Introduction to Systematic Theology
- TEOL1410 Introduction to the History of Christianity
- TEOL1610 Introduction to Contemporary Mission Studies
- TEOL1210 Gresk 1: Grunnelementer
- TEOL5580 Ledelse i kirken og ideelle organisasjoner
- TEOL1110 Hebraiske grunnelementer
- TEOL1220 Gresk 2: Tekstarbeid
- TEOL5310 Moderne teologi- og nyere norsk kirkehistorie
- TEOL6520 Kunsten å snekre en preken - med prostiet som verksted
Emner studentene på TEOL2610 også tar
Fra Profesjonsstudium teologi: studentene der tar både TEOL2610 og disse.
- TEOL2410 Luthersk teologi i dag 140 kandidater
- TEOL5410 Åpenbaring, trinitet og inkarnasjon 326 kandidater
- TEOL5115 Tillit og klage i bibelhebraisk poesi 106 kandidater
- TEOL2120 Exodus: Tekst, resepsjon og metode 60 kandidater
- TEOL2210 Fremveksten av kristendom - Paulus og Johannesevangeliet 303 kandidater
- TEOL5215 Teologi, retorikk og sosial-historie: 1. Korinterbrev og Åpenbaringsboken 105 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2012–2025 har 238–263 kandidater tatt TEOL2610 (Misjon, global kristendom og religionsdialog) ved MF vitenskapelig høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,22–3,35 (C), den vanligste karakteren er C, og 38–42 % ender på A eller B. 4,7–7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2012–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,7–7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

