RØP330: Investerings- og prosjektanalyse i skog-, energi- og ressursforvaltning
- Snitt (beståtte)
- 3,49–3,55C–B
- Stryk
- 0,6–1,2 %
- Kandidater
- 165–172
- År
- 2015–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2021
snitt 3,27–3,40 blant beståtte
3,27–3,40 med stryk
10–11 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,49–3,55
- Snitt med stryk
- 3,45–3,52
- Strykprosent
- 0,6–1,2 %
- Med bokstavkarakter
- 165–172
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 10–11 | 3,27–3,40 (C) | 0 % |
| 2020 | 31–32 | 3,19–3,25 (C) | 0 % |
| 2019 | 35 | 3,80 (B) | 0 % |
| 2018 | 11–12 | 3,17–3,27 (C) | 0 % |
| 2017 | 33–35 | 3,55–3,59 (B) | 3–6 % |
| 2016 | 19–20 | 3,55–3,63 (B) | 0 % |
| 2015 | 26–27 | 3,56–3,62 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om RØP330
Hva er snittkarakteren i RØP330 ved NMBU?
Snittet blant beståtte er 3,49–3,55, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 165–172 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i RØP330?
0,6–1,2 % av kandidatene har strøket i RØP330 ved NMBU i perioden 2015–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i RØP330?
Den vanligste karakteren i RØP330 er C (42–44 % av kandidatene), og 47–49 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir RØP330?
RØP330 Investerings- og prosjektanalyse i skog-, energi- og ressursforvaltning gir 10,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i RØP330?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere RØP-emner ved NMBU
Mest tatte emner ved Fakultet for miljøvitenskap og naturforvaltning
- ECOL100 Grunnleggende økologi 2 456 kandidater
- NATF200 Vern og forvaltning av norsk natur 1 993 kandidater
- GEO100 Geologi 1 773 kandidater
- BOT100 Plantediversitet 1 511 kandidater
- ZOOL100 Generell zoologi 1 428 kandidater
- ECOL200 Generell økologi 1 333 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2015–2021 har 165–172 kandidater tatt RØP330 (Investerings- og prosjektanalyse i skog-, energi- og ressursforvaltning) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,49–3,55 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 47–49 % ender på A eller B. 0,6–1,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,6–1,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

