Hopp til innhold

AVS1201: Skriving i fagstudier

Snitt (beståtte)
3,13–3,18C
Stryk
2,2–4,4 %
Kandidater
177–184
År
2014–2019

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2019. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2019

25 kandidater

25
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
V2014V2019

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2014: 3,17–3,25V2015: 3,12V2016: 3,00–3,06V2017: 3,00V2018: 3,46–3,56V2014V2015V2017V2018V2019

Stryk per termin

25 %12.5 %V2014: 3–7 %V2015: 4–7 %V2016: 3–6 %V2017: 0 %V2018: 4–7 %V2019: 0 %V2014V2015V2017V2018V20190 %
15–16
A24
18 %
B28
36–38
C57
18 %
D28
7–9
E11–14
3–5
F4–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,13–3,18
Snitt med stryk
2,97–3,09
Strykprosent
2,2–4,4 %
Med bokstavkarakter
152–159

25 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner10875 %3,620,0 %
Menn3625 %2,750,0 %

Av 144 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 84 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2014–2019.

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201925–0 %
201826–283,46–3,56 (C–B)4–7 %
2017373,00 (C)0 %
201633–353,00–3,06 (C)3–6 %
201527–283,12 (C)4–7 %
201429–313,17–3,25 (C)3–7 %

Ofte stilte spørsmål om AVS1201

Hva er snittkarakteren i AVS1201 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,13–3,18, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 152–159 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2019, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i AVS1201?

2,2–4,4 % av kandidatene har strøket i AVS1201 ved NTNU i perioden 2014–2019. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i AVS1201?

Den vanligste karakteren i AVS1201 er C (36–38 % av kandidatene), og 33–34 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir AVS1201?

AVS1201 Skriving i fagstudier gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i AVS1201?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere AVS-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for språk og litteratur

Kort oppsummert

I perioden 2014–2019 har 177–184 kandidater tatt AVS1201 (Skriving i fagstudier) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,13–3,18 (C), den vanligste karakteren er C, og 33–34 % ender på A eller B. 2,2–4,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2019, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,2–4,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.