Hopp til innhold

BI3016: Molekylær cellebiologi

Snitt (beståtte)
2,87–2,91C
Stryk
18,6–19,4 %
Kandidater
1 213–1 252
År
2004–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: Svært vanskeligArbeidsmengde: Svært arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 2,93–3,21 blant beståtte

2,05–2,25 med stryk

19–21 kandidater

1–2
A5–10
4
B19–21
4
C19–21
3
D14–16
1–2
E5–10
6
F29–32
H2004H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 2,22–2,33H2005: 2,28–2,44H2006: 2,68H2007: 2,50–2,68H2008: 3,04H2009: 2,42H2010: 3,35–3,41H2011: 3,18H2012: 3,03V2013: 2,50–3,00H2013: 2,78–2,88V2014: 1,75–2,10H2014: 2,78V2015: 2,17–2,83H2015: 2,98V2016: 2,73–2,86H2016: 3,10V2017: 4,00H2017: 3,20V2018: 2,50–2,75H2018: 2,98V2019: 1,60–1,86H2019: 3,12V2020: 2,80–3,67H2020: 2,86V2021: 2,50–2,89H2021: 3,04V2022: 2,25–3,00H2022: 2,94V2023: 1,67–1,80H2023: 2,88H2024: 2,79V2025: 1,67–1,90H2025: 2,93–3,21H2004H2012V2017V2021H20252,93–3,21

Stryk per termin

75 %37.5 %H2004: 17–18 %H2005: 30–32 %H2006: 15 %H2007: 19–20 %H2008: 8 %H2009: 16 %H2010: 0 %H2011: 20 %H2012: 24 %V2013: 13–29 %H2013: 25–26 %V2014: 27–33 %H2014: 25 %V2015: 38–56 %H2015: 11 %V2016: 21–22 %H2016: 15 %V2017: 0 %H2017: 22 %V2018: 11–25 %H2018: 19 %V2019: 13–29 %H2019: 17 %V2020: 27–43 %H2020: 16 %V2021: 8–20 %H2021: 7 %V2022: 33–50 %H2022: 19 %V2023: 33–38 %H2023: 20 %H2024: 32 %V2025: 33–36 %H2025: 29–32 %H2004H2012V2017V2021H202529–32 %
8–9
A103–110
16–17
B203–212
26–27
C320–326
15–16
D188–193
13–14
E167–175
19 %
F232–236

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,87–2,91
Snitt med stryk
2,32–2,36
Strykprosent
18,6–19,4 %
Med bokstavkarakter
1 213–1 252

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner81680 %2,8717,6 %
Menn20720 %2,8022,2 %

Av 1 023 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 87 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2004–2025.

År for år

22 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202533–362,43–2,67 (D–C)31–33 %
2024762,79 (C)32 %
202383–842,77–2,80 (C)21–22 %
202273–762,90–2,95 (C)21–22 %
202192–962,98–3,02 (C)7–9 %
2020101–1052,86–2,92 (C)17–18 %
201975–782,98–3,00 (C)17–18 %
201864–672,92–2,94 (C)18–20 %
2017663,25 (C)21 %
201665–663,00–3,04 (C)17 %
201563–672,89–2,96 (C)16–17 %
201448–512,53–2,59 (C)25–27 %
201337–412,72–2,90 (C)23–26 %
2012503,03 (C)24 %
2011413,18 (C)20 %
201031–323,35–3,41 (C)0 %
2009452,42 (D)16 %
2008593,04 (C)8 %
200725–272,50–2,68 (C)19–20 %
2006332,68 (C)15 %
200525–272,28–2,44 (D)30–32 %
200428–292,22–2,33 (D)17–18 %

Ofte stilte spørsmål om BI3016

Hva er snittkarakteren i BI3016 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,87–2,91, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 213–1 252 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BI3016?

18,6–19,4 % av kandidatene har strøket i BI3016 ved NTNU i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BI3016?

Den vanligste karakteren i BI3016 er C (26–27 % av kandidatene), og 25–26 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BI3016?

BI3016 Molekylær cellebiologi gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er BI3016 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært vanskelig» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 18,6–19,4 % stryker.

Hvem tar BI3016?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører BI3016?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i BI3016?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BI-emner ved NTNU

Emner studentene på BI3016 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2025 har 1 213–1 252 kandidater tatt BI3016 (Molekylær cellebiologi) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,87–2,91 (C), den vanligste karakteren er C, og 25–26 % ender på A eller B. 18,6–19,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 18,6–19,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.