Hopp til innhold

KULT1120: Migrasjon og flerkulturelle samfunn: Etnisitet, kjønn og seksualitet

Snitt (beståtte)
3,28–3,30C
Stryk
2,2–2,9 %
Kandidater
443–450
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: Svært lettArbeidsmengde: Ikke arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 3,43–3,48 blant beståtte

3,29–3,41 med stryk

49–51 kandidater

8
A16 %
16
B31–33
16
C31–33
7
D14 %
1–2
E2–4
1–2
F2–4
H2019H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 3,00–3,03H2020: 3,19V2021: 3,00H2021: 3,30–3,34H2022: 3,55H2023: 3,28H2024: 3,23–3,27H2025: 3,43–3,48H2019V2021H2022H2023H20253,43–3,48

Stryk per termin

25 %12.5 %H2019: 0 %H2020: 4 %V2021: 0 %H2021: 0 %H2022: 2–3 %H2023: 6 %H2024: 2–3 %H2025: 2–4 %H2019V2021H2022H2023H20252–4 %
14–15
A65
25–26
B113
35 %
C157
18–19
D82
4 %
E16–20
2–3
F10–13

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,28–3,30
Snitt med stryk
3,18–3,22
Strykprosent
2,2–2,9 %
Med bokstavkarakter
443–450

Kvinner og menn

Av 406 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2019–2025.

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202549–513,43–3,48 (C)2–4 %
202464–663,23–3,27 (C)2–3 %
2023683,28 (C)6 %
202263–643,55 (B)2–3 %
202165–663,29–3,32 (C)0 %
2020763,19 (C)4 %
201958–593,00–3,03 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om KULT1120

Hva er snittkarakteren i KULT1120 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,28–3,30, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 443–450 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i KULT1120?

2,2–2,9 % av kandidatene har strøket i KULT1120 ved NTNU i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i KULT1120?

Den vanligste karakteren i KULT1120 er C (35 % av kandidatene), og 40 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir KULT1120?

KULT1120 Migrasjon og flerkulturelle samfunn: Etnisitet, kjønn og seksualitet gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er KULT1120 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært lett» og arbeidsmengden som «Ikke arbeidsomt», og 2,2–2,9 % stryker.

Hvem tar KULT1120?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører KULT1120?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i KULT1120?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere KULT-emner ved NTNU

Emner studentene på KULT1120 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 443–450 kandidater tatt KULT1120 (Migrasjon og flerkulturelle samfunn: Etnisitet, kjønn og seksualitet) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,28–3,30 (C), den vanligste karakteren er C, og 40 % ender på A eller B. 2,2–2,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,2–2,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.