- Snitt (beståtte)
- 3,17–3,42C
- Stryk
- 1,6–3,9 %
- Kandidater
- 203–248
- År
- 2005–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,50–3,75 blant beståtte
2,63–3,33 med stryk
7–10 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,17–3,42
- Snitt med stryk
- 3,06–3,36
- Strykprosent
- 1,6–3,9 %
- Med bokstavkarakter
- 203–248
År for år
18 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 7–10 | 3,50–3,75 (B) | 11–25 % |
| 2024 | 7–9 | 3,88–4,13 (B) | 0 % |
| 2022 | 11–12 | 3,67–3,82 (B) | 0 % |
| 2021 | 10–11 | 3,60–3,73 (B) | 0 % |
| 2020 | 17–20 | 3,26–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2019 | 7–11 | 2,14–2,63 (D–C) | 10–25 % |
| 2018 | 13–15 | 3,33–3,62 (C–B) | 0 % |
| 2017 | 12–15 | 2,77–3,08 (C) | 0 % |
| 2016 | 5–6 | 3,20–3,33 (C) | 0 % |
| 2015 | 6–8 | 3,86–4,14 (B) | 0 % |
| 2014 | 13–15 | 3,43–3,64 (C–B) | 0 % |
| 2013 | 21–23 | 2,91–3,09 (C) | 0 % |
| 2011 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
| 2010 | 6–9 | 3,00–3,38 (C) | 0 % |
| 2009 | 10–14 | 3,00–3,33 (C) | 8–18 % |
| 2008 | 13–15 | 2,62–2,75 (C) | 7–14 % |
| 2006 | 13–16 | 3,00–3,36 (C) | 0 % |
| 2005 | 26–30 | 3,19–3,34 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om KULT2202
Hva er snittkarakteren i KULT2202 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,17–3,42, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 203–248 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KULT2202?
1,6–3,9 % av kandidatene har strøket i KULT2202 ved NTNU i perioden 2005–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvor mange studiepoeng gir KULT2202?
KULT2202 Perspektiver på kjønn 1 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Er KULT2202 vanskelig?
Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært lett» og arbeidsmengden som «Ikke arbeidsomt», og 1,6–3,9 % stryker.
Hvem tar KULT2202?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører KULT2202?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i KULT2202?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KULT-emner ved NTNU
- KULT2201 STS: Digitalisering og samfunnsendring
- KULT1101 Digitale kulturer
- KULT2204 STS: Ting og tegn. Historiske perspektiver på forbruk, design, livsstil
- KULT2205 STS: Kunnskap, innovasjon og store samfunnsutfordringer
- KULT2209 STS: Energi, miljø og samfunn
- KULT2206 Perspektiver på kjønn 2
- KULT2208 Kjønn og norsk kultur: Spørsmål om likestilling 2
- KULT3301 STS: Et samfunn i endring - Kunnskap, teknologi og bærekraft
- KULT8851 Vitenskapsteori
- KULT1120 Migrasjon og flerkulturelle samfunn: Etnisitet, kjønn og seksualitet
Mest tatte emner ved Institutt for tverrfaglige kulturstudier
- HFO1004 Menneskets tidsalder? Miljøhumanistiske tematikker 1 290 kandidater
- EIT3006 Eksperter i team - forbruk - design - livsstil 509 kandidater
- HFO1003 Tverrfaglige perspektiver på mangfold 429 kandidater
- KULT1102 Innovasjon, kultur og næring 400 kandidater
- KULT2203 STS: Ting, Natur og Tegn II 317 kandidater
- HIP3000 Humanister i praksis 299 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2025 har 203–248 kandidater tatt KULT2202 (Perspektiver på kjønn 1) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,17–3,42 (C), og 40–50 % ender på A eller B. 1,6–3,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,6–3,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

