- Snitt (beståtte)
- 3,46–3,60C–B
- Stryk
- 0,9–2 %
- Kandidater
- 298–330
- År
- 2004–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,05–3,33 blant beståtte
3,05–3,33 med stryk
17–20 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,46–3,60
- Snitt med stryk
- 3,40–3,56
- Strykprosent
- 0,9–2 %
- Med bokstavkarakter
- 298–330
År for år
21 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 17–20 | 3,05–3,33 (C) | 0 % |
| 2024 | 10–12 | 3,36–3,64 (C–B) | 0 % |
| 2023 | 21 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2022 | 12 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2021 | 17–19 | 3,33–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2020 | 11–13 | 3,50–3,75 (B) | 0 % |
| 2019 | 8–10 | 3,13–3,29 (C) | 11–22 % |
| 2018 | 16–17 | 3,59–3,69 (B) | 0 % |
| 2017 | 7–9 | 3,43–3,67 (C–B) | 0 % |
| 2016 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
| 2015 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
| 2014 | 27–29 | 3,23–3,30 (C) | 4–7 % |
| 2013 | 13–14 | 3,71–3,85 (B) | 0 % |
| 2012 | 17–20 | 2,88–3,12 (C) | 5–11 % |
| 2011 | 18 | 3,33 (C) | 0 % |
| 2010 | 18–20 | 3,53–3,68 (B) | 0 % |
| 2009 | 15 | 3,60 (B) | 0 % |
| 2008 | 11–12 | 4,08–4,27 (B) | 0 % |
| 2007 | 16–17 | 3,65–3,75 (B) | 0 % |
| 2006 | 12–14 | 2,77–3,00 (C) | 0 % |
| 2004 | 20 | 4,15 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om KULT3302
Hva er snittkarakteren i KULT3302 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,46–3,60, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 298–330 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KULT3302?
0,9–2 % av kandidatene har strøket i KULT3302 ved NTNU i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i KULT3302?
Den vanligste karakteren i KULT3302 er B (32–36 % av kandidatene), og 49–54 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KULT3302?
KULT3302 Kvalitative metoder gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i KULT3302?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KULT-emner ved NTNU
- KULT2201 STS: Digitalisering og samfunnsendring
- KULT1101 Digitale kulturer
- KULT2204 STS: Ting og tegn. Historiske perspektiver på forbruk, design, livsstil
- KULT2205 STS: Kunnskap, innovasjon og store samfunnsutfordringer
- KULT2209 STS: Energi, miljø og samfunn
- KULT2206 Perspektiver på kjønn 2
- KULT2208 Kjønn og norsk kultur: Spørsmål om likestilling 2
- KULT3301 STS: Et samfunn i endring - Kunnskap, teknologi og bærekraft
- KULT8851 Vitenskapsteori
- KULT1120 Migrasjon og flerkulturelle samfunn: Etnisitet, kjønn og seksualitet
Emner studentene på KULT3302 også tar
- KULT3305 Teorier om kjønn, likhet og forskjell 146 kandidater
- KULT3308 Norge som likestillingsland. Historie, kultur og kunnskap 59 kandidater
- KULT3300 Prosjektledelse, forskning og formidling 126 kandidater
- KULT3310 Analyseredskaper: kjønn, likestilling, mangfold 130 kandidater
- KULT3394 Masteroppgave i likestilling og mangfold 43 kandidater
- KULT3392 Masteroppgave i likestilling og mangfold 24 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2025 har 298–330 kandidater tatt KULT3302 (Kvalitative metoder) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,46–3,60 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 49–54 % ender på A eller B. 0,9–2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,9–2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

