MA1102: Grunnkurs i analyse 2
- Snitt (beståtte)
- 2,86C
- Stryk
- 19,1 %
- Kandidater
- 2 696
- År
- 2005–2025
H2025
snitt 2,00 blant beståtte
2,00 med stryk
5 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 2,86
- Snitt med stryk
- 2,29
- Strykprosent
- 19,1 %
- Med bokstavkarakter
- 2 532
164 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 1 063 | 43 % | 2,59 | 22,4 % |
| Menn | 1 383 | 57 % | 2,86 | 17,6 % |
Av 2 446 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 90 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2005–2025.
År for år
21 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 82 | 3,06 (C) | 13 % |
| 2024 | 73 | 2,50 (C) | 32 % |
| 2023 | 89 | 2,41 (D) | 22 % |
| 2022 | 108 | 2,03 (D) | 31 % |
| 2021 | 121 | 3,07 (C) | 0 % |
| 2020 | 164 | – | 10 % |
| 2019 | 182 | 3,01 (C) | 21 % |
| 2018 | 198 | 3,31 (C) | 15 % |
| 2017 | 167 | 2,79 (C) | 19 % |
| 2016 | 171 | 3,08 (C) | 11 % |
| 2015 | 167 | 2,88 (C) | 24 % |
| 2014 | 142 | 2,48 (D) | 27 % |
| 2013 | 115 | 2,49 (D) | 25 % |
| 2012 | 136 | 2,91 (C) | 21 % |
| 2011 | 130 | 2,74 (C) | 22 % |
| 2010 | 154 | 2,88 (C) | 27 % |
| 2009 | 95 | 2,86 (C) | 19 % |
| 2008 | 97 | 2,83 (C) | 29 % |
| 2007 | 110 | 2,65 (C) | 26 % |
| 2006 | 118 | 2,80 (C) | 9 % |
| 2005 | 77 | 3,43 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MA1102
Hva er snittkarakteren i MA1102 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 2,86, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 2 532 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MA1102?
19,1 % av kandidatene har strøket i MA1102 ved NTNU i perioden 2005–2025.
Hvilken karakter er vanligst i MA1102?
Den vanligste karakteren i MA1102 er C (24 % av kandidatene), og 24 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MA1102?
MA1102 Grunnkurs i analyse 2 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Er MA1102 vanskelig?
Studenter som har tatt emnet (5 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Arbeidsomt», og 19,1 % stryker.
Hvem tar MA1102?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MA1102?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MA1102?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere MA-emner ved NTNU
- MA0001 Brukerkurs i matematikk A
- MA1201 Lineær algebra og geometri
- MA1101 Grunnkurs i analyse 1
- MA0301 Elementær diskret matematikk
- MA0002 Brukerkurs i matematikk B
- MA1301 Tallteori
- MA1103 Flervariabel analyse og vektoranalyse
- MA1202 Lineær algebra med anvendelser
- MA2401 Geometri
- MA0003 Brukerkurs i matematikk for informatikere
Emner studentene på MA1102 også tar
- PPU4603 Pedagogikk 3 for Lektor 8-13 1 657 kandidater
- PPU4602 Pedagogikk 2 for Lektor 8-13 2 498 kandidater
- PPU4629 Fagdidaktikk 2 - matematikk 352 kandidater
- MA2106 Kompleks funksjonsteori og differensialligninger 266 kandidater
- PPU4628 Fagdidaktikk 1 - matematikk 401 kandidater
- TMA4150 Algebra 1 129 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2025 har 2 696 kandidater tatt MA1102 (Grunnkurs i analyse 2) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,86 (C), den vanligste karakteren er C, og 24 % ender på A eller B. 19,1 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,06 (C) – opp fra 2,50 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

