MA6101: Grunnkurs i analyse 1
- Snitt (beståtte)
- 3,07C
- Stryk
- 27,6 %
- Kandidater
- 410
- År
- 2005–2024
H2024
snitt 3,71 blant beståtte
3,71 med stryk
7 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,07
- Snitt med stryk
- 2,22
- Strykprosent
- 27,6 %
- Med bokstavkarakter
- 410
År for år
19 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7 | 3,71 (B) | 0 % |
| 2023 | 6 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2022 | 15 | 3,47 (C) | 0 % |
| 2020 | 8 | 4,50 (A) | 0 % |
| 2019 | 21 | 2,82 (C) | 19 % |
| 2018 | 23 | 2,82 (C) | 52 % |
| 2017 | 28 | 2,38 (D) | 54 % |
| 2016 | 48 | 3,31 (C) | 27 % |
| 2015 | 52 | 3,43 (C) | 12 % |
| 2014 | 31 | 3,89 (B) | 39 % |
| 2013 | 20 | 2,50 (C) | 60 % |
| 2012 | 20 | 2,42 (D) | 40 % |
| 2011 | 10 | 3,43 (C) | 30 % |
| 2010 | 38 | 2,50 (C) | 26 % |
| 2009 | 6 | 4,50 (A) | 0 % |
| 2008 | 15 | 2,60 (C) | 0 % |
| 2007 | 17 | 2,24 (D) | 0 % |
| 2006 | 28 | 2,50 (C) | 64 % |
| 2005 | 17 | 2,53 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MA6101
Hva er snittkarakteren i MA6101 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,07, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 410 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MA6101?
27,6 % av kandidatene har strøket i MA6101 ved NTNU i perioden 2005–2024.
Hvilken karakter er vanligst i MA6101?
Den vanligste karakteren i MA6101 er F (28 % av kandidatene), og 27 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MA6101?
MA6101 Grunnkurs i analyse 1 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i MA6101?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere MA-emner ved NTNU
- MA0001 Brukerkurs i matematikk A
- MA1201 Lineær algebra og geometri
- MA1101 Grunnkurs i analyse 1
- MA0301 Elementær diskret matematikk
- MA0002 Brukerkurs i matematikk B
- MA1301 Tallteori
- MA1102 Grunnkurs i analyse 2
- MA1103 Flervariabel analyse og vektoranalyse
- MA1202 Lineær algebra med anvendelser
- MA2401 Geometri
Emner studentene på MA6101 også tar
- MA6301 Tallteori 389 kandidater
- MA6401 Geometri 229 kandidater
- MA6102 Grunnkurs i analyse 2 172 kandidater
- EDU6002 Matematikkdidaktikk 45 kandidater
- MA6004 Algebra, funksjoner og modellering 23 kandidater
- MA6201 Lineær algebra og geometri 238 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2024 har 410 kandidater tatt MA6101 (Grunnkurs i analyse 1) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,07 (C), den vanligste karakteren er F, og 27 % ender på A eller B. 27,6 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 3,71 (B) – ned fra 4,00 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

