Hopp til innhold

MOL4010: Grunnleggende molekylærbiologi

Snitt (beståtte)
2,49–2,70D–C
Stryk
18,4–22,8 %
Kandidater
240–278
År
2005–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 2,25–2,40 blant beståtte

2,25–2,40 med stryk

4–5 kandidater

0
A0 %
0
B0 %
1–2
C25–40
3
D60–75
0
E0 %
0
F0 %
V2005V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2005: 3,00–3,08V2006: 2,50–2,75V2007: 2,58–2,92V2008: 2,91–3,40V2009: 2,56–3,13V2010: 2,57–3,43V2012: 2,44–2,88V2014: 2,29–2,56V2015: 2,38V2016: 2,25–2,31V2017: 2,74–2,83V2018: 2,67–2,82V2019: 1,83–2,17V2020: 1,78–1,80V2021: 2,27–2,38V2023: 1,60–1,86V2024: 2,25–2,40V2005V2009V2015V2019V20242,25–2,40

Stryk per termin

50 %25 %V2005: 17 %V2006: 28–31 %V2007: 7–15 %V2008: 8–18 %V2009: 9–22 %V2010: 23–38 %V2012: 23–30 %V2014: 16–18 %V2015: 27 %V2016: 24–25 %V2017: 24 %V2018: 8–15 %V2019: 13–29 %V2020: 33–36 %V2021: 16–17 %V2023: 13–29 %V2024: 0 %V2005V2009V2015V2019V20240 %
3–6
A9–15
10–13
B27–33
25–30
C68–73
17–21
D46–53
15–19
E40–48
18–23
F50–56

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,49–2,70
Snitt med stryk
1,96–2,17
Strykprosent
18,4–22,8 %
Med bokstavkarakter
240–278

År for år

17 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20244–52,25–2,40 (D)0 %
20236–91,60–1,86 (D)13–29 %
202118–192,27–2,38 (D)16–17 %
202014–151,78–1,80 (D)33–36 %
20196–91,83–2,17 (D)13–29 %
201812–142,67–2,82 (C)8–15 %
201730–312,74–2,83 (C)23 %
201616–172,25–2,31 (D)24–25 %
2015222,38 (D)27 %
201417–192,29–2,56 (D–C)16–18 %
201210–132,44–2,88 (D–C)23–30 %
20108–132,57–3,43 (C)23–38 %
20098–122,56–3,13 (C)9–22 %
200810–142,91–3,40 (C)8–18 %
200712–162,58–2,92 (C)7–15 %
200616–182,50–2,75 (C)28–31 %
200531–323,00–3,08 (C)16 %

Ofte stilte spørsmål om MOL4010

Hva er snittkarakteren i MOL4010 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,49–2,70, som tilsvarer bokstavkarakteren D–C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 240–278 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MOL4010?

18,4–22,8 % av kandidatene har strøket i MOL4010 ved NTNU i perioden 2005–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MOL4010?

Den vanligste karakteren i MOL4010 er C (25–30 % av kandidatene), og 14–19 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MOL4010?

MOL4010 Grunnleggende molekylærbiologi gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar MOL4010?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MOL4010?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MOL4010?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MOL-emner ved NTNU

Emner studentene på MOL4010 også tar

Fra Datateknologi - master (5-årig): studentene der tar både MOL4010 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2005–2024 har 240–278 kandidater tatt MOL4010 (Grunnleggende molekylærbiologi) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,49–2,70 (D–C), den vanligste karakteren er C, og 14–19 % ender på A eller B. 18,4–22,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 18,4–22,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.