- Snitt (beståtte)
- 3,26–3,32C
- Stryk
- 4,7–6,4 %
- Kandidater
- 511–536
- År
- 2006–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,81 blant beståtte
3,81 med stryk
31 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,26–3,32
- Snitt med stryk
- 3,06–3,16
- Strykprosent
- 4,7–6,4 %
- Med bokstavkarakter
- 511–536
År for år
19 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 31 | 3,81 (B) | 0 % |
| 2024 | 30–31 | 3,55–3,63 (B) | 0 % |
| 2023 | 26 | 3,77 (B) | 0 % |
| 2022 | 28–31 | 3,18–3,32 (C) | 3–7 % |
| 2021 | 25–26 | 3,08 (C) | 4–8 % |
| 2020 | 34–35 | 3,12 (C) | 3–6 % |
| 2019 | 29–30 | 3,93 (B) | 3–7 % |
| 2018 | 36–38 | 2,88–3,00 (C) | 8 % |
| 2017 | 29–31 | 3,41–3,46 (C) | 3–7 % |
| 2016 | 32–34 | 2,84–2,91 (C) | 3–6 % |
| 2015 | 30–32 | 3,15–3,30 (C) | 13 % |
| 2014 | 27–28 | 2,96–3,04 (C) | 0 % |
| 2013 | 30–32 | 2,59–2,67 (C) | 3–6 % |
| 2012 | 30–31 | 3,00–3,08 (C) | 16–17 % |
| 2011 | 24–26 | 3,12–3,28 (C) | 0 % |
| 2010 | 29 | 3,13 (C) | 17 % |
| 2008 | 18–20 | 3,72–3,82 (B) | 5–11 % |
| 2007 | 12–14 | 3,46–3,69 (C–B) | 0 % |
| 2006 | 11 | 4,00 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om NEVR3003
Hva er snittkarakteren i NEVR3003 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,26–3,32, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 511–536 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i NEVR3003?
4,7–6,4 % av kandidatene har strøket i NEVR3003 ved NTNU i perioden 2006–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i NEVR3003?
Den vanligste karakteren i NEVR3003 er B (31–32 % av kandidatene), og 43–45 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir NEVR3003?
NEVR3003 Behavioural and Cognitive Neuroscience gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i NEVR3003?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere NEVR-emner ved NTNU
- NEVR8014 Forsøksdyrlære akvatiske dyr
- NEVR2010 Innføring i nevrovitenskap
- NEVR2030 Komprimert introduksjon til nevrovitenskap
- NEVR3001 Cellular and Systems Neuroscience
- NEVR3002 Sensorisk og motorisk nevrovitenskap
- NEVR3004 Nevrale nettverk
- NEVR8003 Forsøksdyrlære for forskere
- NEVR3901 Masteroppgave i nevrovitenskap
- NEVR8010 Fysiologisk psykologi og kognitiv nevrovitenskap
- NEVR8013 Forsøksdyrlære for forskere - oppgave
Emner studentene på NEVR3003 også tar
- FI3010 Philosophy of Mind 110 kandidater
- BEV3201 Innføring i signalanalyse i Matlab 150 kandidater
- NEVR3000 Literacy in Science 16 kandidater
- NEVR3040 Selvstudium i nevrovitenskap 1 12 kandidater
- NEVR8014P Praktisk opplæring i forsøksdyrlære (gnagere) 28 kandidater
- PSY3111 Individuell utvikling, gener, nervesystem og atferd 261 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2006–2025 har 511–536 kandidater tatt NEVR3003 (Behavioural and Cognitive Neuroscience) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,26–3,32 (C), den vanligste karakteren er B, og 43–45 % ender på A eller B. 4,7–6,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,7–6,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

