- Snitt (beståtte)
- 3,72–3,81B
- Stryk
- 3,3–4,7 %
- Kandidater
- 463–490
- År
- 2005–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,83–3,89 blant beståtte
3,83–3,89 med stryk
28–29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,72–3,81
- Snitt med stryk
- 3,54–3,67
- Strykprosent
- 3,3–4,7 %
- Med bokstavkarakter
- 426–453
37 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
20 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 28–29 | 3,83–3,89 (B) | 0 % |
| 2024 | 30–31 | 4,10–4,17 (B) | 0 % |
| 2023 | 37 | – | 0 % |
| 2022 | 54–55 | 4,13 (B) | 2–4 % |
| 2021 | 39 | 4,49 (B) | 10 % |
| 2020 | 25–28 | 3,24–3,40 (C) | 4–8 % |
| 2019 | 22–24 | 3,95–4,10 (B) | 4–9 % |
| 2018 | 17–18 | 3,94–4,06 (B) | 0 % |
| 2017 | 16–18 | 3,44–3,69 (C–B) | 0 % |
| 2016 | 20–21 | 3,71–3,80 (B) | 0 % |
| 2015 | 21–24 | 3,05–3,24 (C) | 4–9 % |
| 2014 | 15 | 3,00 (C) | 20 % |
| 2013 | 16–17 | 3,38–3,47 (C) | 0 % |
| 2012 | 22–25 | 3,36–3,50 (C–B) | 4–9 % |
| 2011 | 31 | 3,57 (B) | 10 % |
| 2010 | 16–18 | 3,29–3,47 (C) | 0 % |
| 2009 | 16–18 | 3,47–3,65 (C–B) | 0 % |
| 2008 | 12–13 | 3,67–3,77 (B) | 0 % |
| 2007 | 12–14 | 3,55–3,67 (B) | 8–15 % |
| 2005 | 14–15 | 3,73–3,86 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TEP4222
Hva er snittkarakteren i TEP4222 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,72–3,81, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 426–453 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TEP4222?
3,3–4,7 % av kandidatene har strøket i TEP4222 ved NTNU i perioden 2005–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TEP4222?
Den vanligste karakteren i TEP4222 er B (42–44 % av kandidatene), og 61–64 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TEP4222?
TEP4222 Kryssløpsanalyse, handel og miljø gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar TEP4222?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TEP4222?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TEP4222?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TEP-emner ved NTNU
Emner studentene på TEP4222 også tar
- TMA4130 Matematikk 4N 11 935 kandidaterTas også på Energi og miljø - master (5-årig)
- TTK4105 Reguleringsteknikk 7 583 kandidaterTas også på Energi og miljø - master (5-årig)
- TEP4300 Klimavern 789 kandidater
- TEP4295 Bærekraftig ingeniørfag 1 714 kandidaterTas også på Energi og miljø - master (5-årig)
- TET4100 Kretsanalyse 4 927 kandidaterTas også på Energi og miljø - master (5-årig)
- TFE4120 Elektromagnetisme 4 280 kandidaterTas også på Energi og miljø - master (5-årig)
Kort oppsummert
I perioden 2005–2025 har 463–490 kandidater tatt TEP4222 (Kryssløpsanalyse, handel og miljø) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,72–3,81 (B), den vanligste karakteren er B, og 61–64 % ender på A eller B. 3,3–4,7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,3–4,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

