- Snitt (beståtte)
- 3,54–3,66B
- Stryk
- 2,5–3,5 %
- Kandidater
- 258–278
- År
- 2010–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,65–3,74 blant beståtte
3,65–3,74 med stryk
19–20 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,54–3,66
- Snitt med stryk
- 3,42–3,57
- Strykprosent
- 2,5–3,5 %
- Med bokstavkarakter
- 258–278
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 19–20 | 3,65–3,74 (B) | 0 % |
| 2024 | 19–20 | 4,20–4,26 (B) | 0 % |
| 2023 | 22–24 | 3,88–4,09 (B) | 0 % |
| 2022 | 11 | 4,09 (B) | 0 % |
| 2021 | 14–16 | 3,81–4,00 (B) | 0 % |
| 2020 | 13 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2019 | 16–17 | 3,59–3,69 (B) | 0 % |
| 2018 | 19 | 3,74 (B) | 0 % |
| 2017 | 11–13 | 3,25–3,58 (C–B) | 0 % |
| 2016 | 18–20 | 2,89–3,11 (C) | 0 % |
| 2015 | 14–16 | 2,86–3,00 (C) | 7–13 % |
| 2014 | 16–18 | 3,53–3,63 (B) | 6–12 % |
| 2013 | 19–20 | 3,37–3,45 (C) | 0 % |
| 2012 | 16–17 | 3,35–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 13–14 | 2,93–3,08 (C) | 0 % |
| 2010 | 18–20 | 3,29–3,50 (C–B) | 25–28 % |
Ofte stilte spørsmål om TGB4265
Hva er snittkarakteren i TGB4265 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,54–3,66, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 258–278 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TGB4265?
2,5–3,5 % av kandidatene har strøket i TGB4265 ved NTNU i perioden 2010–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TGB4265?
Den vanligste karakteren i TGB4265 er B (34–37 % av kandidatene), og 53–57 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TGB4265?
TGB4265 Strukturgeologi, videregående kurs gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Er TGB4265 vanskelig?
Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 2,5–3,5 % stryker.
Hva ligger du an til i TGB4265?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TGB-emner ved NTNU
- TGB4100 Geologi, innføring
- TGB4185 Ingeniørgeologi, grunnkurs
- TGB4112 Norges geologi og georessurser
- TGB4150 Strukturgeologi, grunnkurs
- TGB4125 Mineralogi
- TGB4205 Hydrogeologi
- TGB4110 Georessurser
- TGB4190 Ingeniørgeologi - Berg, videregående kurs
- TGB4160 Petroleumsgeologi
- TGB5110 Ingeniørgeologi og tunnelbyggeteknikk, grunnkurs
Emner studentene på TGB4265 også tar
- GEOL3095 Masteroppgave i geologi 50 kandidater
- GEOL3093 Spesialpensum til masteroppgaven/særpensum 106 kandidater
- TGB4200 Ingeniørgeologi - Løsmasser, videregående kurs 591 kandidater
- GEOL3090 Masteroppgave i geologi 212 kandidater
- TGB4266 Tektonikk 44 kandidater
- TGB4290 Skredprosesser 163 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2010–2025 har 258–278 kandidater tatt TGB4265 (Strukturgeologi, videregående kurs) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,54–3,66 (B), den vanligste karakteren er B, og 53–57 % ender på A eller B. 2,5–3,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,5–3,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

