Hopp til innhold

TPG4145: Reservoarfluider og strømning

Snitt (beståtte)
3,35–3,37C
Stryk
5,4–6,2 %
Kandidater
1 040–1 058
År
2004–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,87–3,00 blant beståtte

2,87–3,00 med stryk

22–24 kandidater

3
A13–14
1–2
B4–9
11
C46–50
6
D25–27
1–2
E4–9
0
F0 %
H2004V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 3,15H2005: 3,50H2006: 3,42H2007: 3,56–3,61H2008: 3,49H2009: 3,19H2010: 3,14H2011: 3,30H2012: 4,36–4,38H2013: 2,87H2014: 3,40H2015: 4,00V2016: 2,89V2017: 3,16–3,20V2018: 3,53–3,60V2019: 3,92–4,00V2021: 2,83–3,06H2021: 3,00V2025: 2,87–3,00H2004H2010V2016H2020V20252,87–3,00

Stryk per termin

50 %25 %H2004: 2–3 %H2005: 0 %H2006: 8 %H2007: 0 %H2008: 5 %H2009: 1–2 %H2010: 9 %H2011: 9 %H2012: 7 %H2013: 10 %H2014: 6 %H2015: 25–40 %V2016: 8 %V2017: 3–6 %V2018: 3–5 %V2019: 7–14 %V2020: 27 %H2020: 17–29 %V2021: 5–11 %H2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %H2004H2010V2016H2020V20250 %
19–20
A186–187
26–27
B251–253
25–26
C242–244
16 %
D151–152
7–8
E72–76
5–6
F50–57

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,35–3,37
Snitt med stryk
3,15–3,19
Strykprosent
5,4–6,2 %
Med bokstavkarakter
952–969

87 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

22 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202522–242,87–3,00 (C)0 %
202415–0 %
202319–0 %
202226–0 %
202123–262,87–3,04 (C)4–8 %
202028–29–25–28 %
201913–163,92–4,00 (B)7–14 %
201836–383,53–3,60 (B)3–5 %
201731–333,16–3,20 (C)3–6 %
2016602,89 (C)8 %
20154–54,00 (B)25–40 %
2014883,40 (C)6 %
2013582,87 (C)10 %
201274–754,36–4,38 (B)7 %
2011783,30 (C)9 %
2010773,14 (C)9 %
200995–963,19 (C)1–2 %
2008733,49 (C)5 %
200761–623,56–3,61 (B)0 %
2006493,42 (C)8 %
2005503,50 (B)0 %
200460–613,15 (C)2–3 %

Ofte stilte spørsmål om TPG4145

Hva er snittkarakteren i TPG4145 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,35–3,37, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 952–969 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TPG4145?

5,4–6,2 % av kandidatene har strøket i TPG4145 ved NTNU i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TPG4145?

Den vanligste karakteren i TPG4145 er B (26–27 % av kandidatene), og 45–46 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TPG4145?

TPG4145 Reservoarfluider og strømning gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar TPG4145?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TPG4145?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TPG4145?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TPG-emner ved NTNU

Emner studentene på TPG4145 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2025 har 1 040–1 058 kandidater tatt TPG4145 (Reservoarfluider og strømning) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,35–3,37 (C), den vanligste karakteren er B, og 45–46 % ender på A eller B. 5,4–6,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,4–6,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.