- Snitt (beståtte)
- 3,21–3,34C
- Stryk
- 1,9–4 %
- Kandidater
- 148–165
- År
- 2013–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2024
snitt 3,14–3,25 blant beståtte
3,14–3,25 med stryk
20–21 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,21–3,34
- Snitt med stryk
- 3,09–3,28
- Strykprosent
- 1,9–4 %
- Med bokstavkarakter
- 148–165
År for år
8 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20–21 | 3,14–3,25 (C) | 0 % |
| 2023 | 29–32 | 3,28–3,41 (C) | 3–7 % |
| 2022 | 21 | 3,19 (C) | 0 % |
| 2021 | 32–35 | 3,33–3,45 (C) | 3–6 % |
| 2019 | 13–15 | 3,50–3,71 (B) | 0 % |
| 2017 | 11–13 | 3,33–3,58 (C–B) | 0 % |
| 2015 | 6–9 | 3,00–3,38 (C) | 0 % |
| 2013 | 16–19 | 2,67–2,82 (C) | 6–12 % |
Ofte stilte spørsmål om TPG4255
Hva er snittkarakteren i TPG4255 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,21–3,34, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 148–165 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TPG4255?
1,9–4 % av kandidatene har strøket i TPG4255 ved NTNU i perioden 2013–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TPG4255?
Den vanligste karakteren i TPG4255 er B (32–36 % av kandidatene), og 42–47 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TPG4255?
TPG4255 CO2 lagring: Operasjoner knyttet til lagring av CO2 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar TPG4255?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TPG4255?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TPG4255?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TPG-emner ved NTNU
- TPG4100 Fysikk og geofysikk
- TPG4175 Petrofysikk - Boreholslogging, grunnkurs
- TPG4112 Geomekanikk og strømning i porøse medier
- TPG4150 Reservoarutvinningsteknikk
- TPG4155 Datateknikk i ingeniørfag
- TPG4145 Reservoarfluider og strømning
- TPG4200 Undervannsteknologi
- TPG4115 Bestemmelse av reservoaregenskaper ved laboratoriemålinger og brønntesting
- TPG4105 Petroleumsteknologi, grunnkurs
- TPG4135 Produksjonsteknologi - Feltprosessering og -systemer
Emner studentene på TPG4255 også tar
- TPG4230 Feltutbygging og drift 515 kandidaterTas også på Petroleumsfag - masterstudium (5-årig)
- TPG4245 Produksjonsbrønner 529 kandidaterTas også på Petroleumsfag - masterstudium (5-årig)
- IFEL8000 Forskningsmetodikk, vitenskapsteori og etikk 1 687 kandidater
- TPG4920 Petroleumsfag, masteroppgave 455 kandidater
- TPG4560 Petroleumsfag, fordypningsprosjekt 312 kandidaterTas også på Petroleumsfag - masterstudium (5-årig)
- TPG4210 Boreteknologi 1 619 kandidaterTas også på Petroleumsfag - masterstudium (5-årig)
Kort oppsummert
I perioden 2013–2024 har 148–165 kandidater tatt TPG4255 (CO2 lagring: Operasjoner knyttet til lagring av CO2) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,21–3,34 (C), den vanligste karakteren er B, og 42–47 % ender på A eller B. 1,9–4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,9–4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

