Hopp til innhold

TPK4135: Produksjonslogistikk

Snitt (beståtte)
3,24–3,27C
Stryk
3,4–4,1 %
Kandidater
1 209–1 235
År
2005–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: LettArbeidsmengde: Lite arbeidsomt2 vurderinger fra studenter · emnr.no ↗

V2025

snitt 2,98 blant beståtte

2,84–2,91 med stryk

43–44 kandidater

7
A16 %
10
B23 %
8
C18–19
9
D20–21
8
E18–19
1–2
F2–5
V2005V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2005: 4,17–4,26V2006: 3,54–3,62V2007: 3,67–3,78V2008: 3,76–3,80So2008: 2,60–2,75V2009: 3,38–3,42So2009: 3,67–3,80V2010: 2,86H2010: 1,83–2,17V2011: 2,73V2012: 3,35–3,39V2013: 3,32–3,37H2013: 2,83–3,17V2014: 3,45V2015: 2,96V2016: 2,98H2016: 2,25–2,40V2017: 2,84V2018: 2,91V2019: 3,08V2020: 3,84–3,88V2021: 3,03–3,07V2022: 3,37V2023: 3,73V2024: 3,44H2024: 2,20–2,50V2025: 2,98V2005V2010V2014V2020V20252,98

Stryk per termin

50 %25 %V2005: 0 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %So2008: 0 %V2009: 2–3 %So2009: 0 %V2010: 14 %H2010: 13–29 %V2011: 2–3 %V2012: 0 %V2013: 6 %H2013: 0 %V2014: 4 %V2015: 7 %V2016: 5 %H2016: 17–33 %V2017: 6 %V2018: 4 %V2019: 0 %V2020: 1–3 %V2021: 2–3 %V2022: 8 %V2023: 0 %V2024: 2–5 %H2024: 0 %V2025: 2–5 %V2005V2010V2014V2020V20252–5 %
13 %
A155
27–28
B336–337
34 %
C415–418
15–16
D189–193
6–7
E72–82
3–4
F42–50

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,24–3,27
Snitt med stryk
3,11–3,16
Strykprosent
3,4–4,1 %
Med bokstavkarakter
1 209–1 235

År for år

21 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202543–442,98 (C)2–5 %
202446–483,30–3,36 (C)2–4 %
2023513,73 (B)0 %
2022533,37 (C)8 %
202161–633,03–3,07 (C)2–3 %
202070–723,84–3,88 (B)1–3 %
2019903,08 (C)0 %
2018732,91 (C)4 %
2017622,84 (C)6 %
201669–712,94 (C)6–7 %
2015812,96 (C)7 %
2014673,45 (C)4 %
201354–573,26–3,35 (C)5–6 %
201251–523,35–3,39 (C)0 %
201157–582,73 (C)2–3 %
201064–672,75–2,79 (C)14–15 %
200968–713,41–3,45 (C)1–3 %
200844–463,63–3,70 (B)0 %
200737–393,67–3,78 (B)0 %
200634–353,54–3,62 (B)0 %
200534–354,17–4,26 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om TPK4135

Hva er snittkarakteren i TPK4135 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,24–3,27, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 209–1 235 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TPK4135?

3,4–4,1 % av kandidatene har strøket i TPK4135 ved NTNU i perioden 2005–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TPK4135?

Den vanligste karakteren i TPK4135 er C (34 % av kandidatene), og 40–41 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TPK4135?

TPK4135 Produksjonslogistikk gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er TPK4135 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (2 svar) vurderer vanskeligheten som «Lett» og arbeidsmengden som «Lite arbeidsomt», og 3,4–4,1 % stryker.

Hvem tar TPK4135?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TPK4135?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TPK4135?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TPK-emner ved NTNU

Emner studentene på TPK4135 også tar

Fra Produktutvikling og produksjon - masterstudium (5-årig): studentene der tar både TPK4135 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2005–2025 har 1 209–1 235 kandidater tatt TPK4135 (Produksjonslogistikk) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,24–3,27 (C), den vanligste karakteren er C, og 40–41 % ender på A eller B. 3,4–4,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,4–4,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.